Тротуар, як траса з перешкодами. Її змушені долати учні, батьки та освітянський колектив 9-ої міської гімназій. А ще сотні черкасців, які мешкають у цьому мікрорайоні. Пішохідну зону по вулиці Горького ладнати почали вже пізньої осені, проте до морозів обіцяли закінчити. Зрештою здали якихось метрів сто, а решту просто покинули.
Ось це частина тротуару, яку недоробили. Засипали щебенем – так і покинули. Лідія Василівна щодня більше чотирьох разів ходить цим шляхом.
Лідія Василівна, жителька м. Черкаси: "Дуже погано, незручно, поспішаємо, взуття рветься. Далеко туди, а ми по прямій, по Горького, з дому йдемо по Горького".
До цієї частини пішохідної зони у ремонтників також руки не дійшли. По собі лишили тільки купи зритої землі та рештки старого асфальту. Семикласник Тимофій щодня долає цей пішохід. Каже: найгірше, коли розтає сніг.
Тимофій, школяр: "Коли була асфальтована дорога, то ходилося нормально, а зараз , поки вона не дороблена, то не дуже".
У 9 гімназії занедбаний тротуар уже охрестили "руїнами Херсонесу".
Андрій Стецюк, вчитель: "Мені подолати маршрут від дому до роботи. Перетворюється на таке складне випробування. А при чому сьогодні трошки така погода мряка. Можна бруду дуже багато занести, але під час холоду, повірте мені, я як вчитель, який турбується про життя та здоров’я наших дітей, тут просто травматизм можу бути значно завищений".
Про горе-тротуар чув і міський голова. Сергій Одарич обіцяє: його доремонтують навесні. Та запевняє: нові проекти ремонту тротуарів, робитимуть уже по-іншому:
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Я вважаю, що лише плиткою треба мостити тротуари, причому плиткою таких світлих кольорів. Це вирішує кілька питань. По-перше, у нас не руйнуються тротуар, в разі руйнації значно легше його відновлювати. Другий важливий аспект – асфальтовий тротуар створює дискомфорт в літній період".
Хоч плиткою, хоч асфальтом – аби тільки не такі "катакомби", говорять місцеві. І запасаються терпінням до весни.