У Черкаській обласній лікарні свято. Відділенню інтервенційної радіології виповнюється 20 років. Попри молодий вік, воно є одним з найкращих в Україні. На рахунку лікарів тисячі обстежень та оперативних втручань. Тут виконують складні операції на судинах серця, головного мозку і легень. Все під місцевим наркозом і з мінімальним розрізом. За двадцять років здобутків чимало. Ювілярів вітали і наші кореспонденти.
Йшли на один ювілей, а потрапили відразу на два. У Черкаській обласній лікарні відзначають двадцять років одному з наймолодших і найперспективніших відділень – інтервенційній радіології. Разом із ним свій шістдесятий День народження зустрічає і завідувач відділення, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Анатолій Почечуєв. За цей короткий період, під його керівництвом, черкаська рентген-хірургія досягла серйозних результатів.
Анатолій Почечуєв, завідувач відділення інтервенційної радіології Черкаської обласної лікарні: «Відпрацювали операції на судинах серця, лікування тромбоемболії легеневої артерії. Широко використовується досвід, апаратура і спеціалісти для лікування цереброваскулярної патології. Це коли вражені судини головного мозку, що веде до тяжкого захворювання – інсульту».
Завдяки найсучаснішій апаратурі та новітнім методикам, у відділенні інтервенційної радіології проводять обстеження та безтравматичне оперування практично всіх внутрішніх органів і систем. Всі маніпуляції здійснюють під місцевим наркозом.
Анатолій Почечуєв, завідувач відділення інтервенційної радіології Черкаської обласної лікарні: «Принцип такий: за допомогою спеціального катеторного інструментарію через судини ми можемо зайти в будь-який хворий орган, обстежити його і тут же перейти до виконання оперативної роботи».
Відділення інтервенційної радіології постійно допомагає хірургічним профілям. Співпрацює з онкологами, урологами та гінекологами. Суттєвих результатів досягли у безопераційному лікуванні фіброміом.
Леонід Нікішин, президент Міжнародної асоціації ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології: «Воно почало працювати тоді, коли ці методи, які застосовують, були тільки в деяких науково-дослідних інститутах Києва: інститутах Амосова, Шалімова, нейрохірургії. Але за цей період, 20 років, ці методи набули великого розвитку по всій Україні, але найбільш розвинені вони в Черкаській обласній лікарні».
Успіх і гордість молодого відділення – це, перш за все, висококваліфікований, дружній і працьовитий колектив. За рік тут виконують понад чотири тисячі обстежень і оперативних втручань.
Володимир Удуденко, 1-й заступник головного лікаря Черкаської обласної лікарні: «Поруч з лікарями працюють прекрасні медсестри. Це і старша медсестра, операційні медсестрички, рентген-лаборанти – всі мають вищу кваліфікаційну категорію. І, безумовно, їхній великий творчий потенціал і надбання стануть ще одним кроком для впровадження більш сучасних технологій в роботу обласної лікарні. Хочеться їм за це подякувати».