додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Новий скандал назріває між владою та пацієнтами центру «Фрезеніус»

Новий скандал назріває між владою та пацієнтами центру «Фрезеніус»

0

Хронічне непорозуміння. Новий скандал назріває між владою та пацієнтами центру «Фрезеніус». Їх укотре запросили на лікування в обласну лікарню. Та запросили не в добровільному порядку, а в примусовому. Оскільки, стверджують у департаменті охорони здоров’я, в бюджеті дірка. А це значить, що отримувати діаліз в приватній клініці – то занадто дороге задоволення для черкасців. Пацієнти ситуацією обурені. І вже заявили, що за потреби готові вийти на вулиці міста, аби відстояти свої права. Деталі у спеціальному репортажі.

 

Не минуло й року відтоді, як хворі на ниркову недостатність черкасці брали в полон міські автошляхи. Тоді аргументом для влади стали ось такі акції відчаю. Та майже за рік ситуація не змінилася. Спершу про проблему мовчали. Тиждень тому хворих шокували: субвенції з міського бюджету до обласного на потреби діалізників не буде. А впродовж року всі пацієнти повинні перейти в державний заклад.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому: «Ця субвенція не передбачена у зв’язку з тим, що в галузі охорони здоров’я зараз бракує коштів на фонд оплати праці. 38 мільйонів гривень».

Якщо немає на зарплату медикам, веде далі директор профільного департаменту, то ніде взяти і три з половиною мільйони на «Фрезеніус». В обласній лікарні, мовляв, послуга буде безкоштовною. І за неї заплатять із державного бюджету. А от міський голова Черкас вважає: пацієнт сам повинен обирати, де лікуватися. Головне – створити на ринку медпослуг здорову конкуренцію.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «У мене є організація, яка просить кілька приміщень на базі 3-ої міської лікарні. Хочуть обладнати там діалізний центр».

А далі, говорить мер, слово за державою. Провести тендер. Вирахувати найнижчі ціни на гемодіаліз і дати можливість хворим самим обирати, де лікуватися.

Оптимізму мера дивується головний лікар «Фрезеніусу» Володимир Новаківський. Медик каже: з центром досі не розрахувалися за 2011 рік.

Володимир Новаківський, головний лікар гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «Близько трьох мільйонів заборгували за минулий рік. Ні копійки не заплачено за 2011-ий».

Навіщо заганяти хворих у заклад, якому вони не довіряють, чи створювати нові приватні центри гемодіалізу в Черкасах, директор «Фрезеніусу» не розуміє.

Володимир Новаківський, головний лікар гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «Є клініка, де мають змогу лікуватися 250 людей. Це забезпечить потреби міста на 10 років уперед».

Лікар також не розуміє, чому хворі мають переходити в державний заклад, коли вартість процедури і в обласній лікарні, і у приватній клініці майже однакова – вісімсот із лишком гривень. Тоді питання лише в тому, каже Новаківський, кому їх платити?

Володимир Новаківський, головний лікар гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «Лікування в середньому по містах України якісніше, ніж у нашій обласній лікарні. Це офіційні дані нефрологічного реєстру. Я можу показати дані нашої клініки. Вони в рази кращі, аніж по Україні».

Статистика свідчить, додає Володимир Новаківський, що смертність у «Фрезеніусі» – одна з найнижчих в Україні – від 2 до 4 %. І такими даними не можуть похвалитися державні установи. Своя статистика в пенсіонерки Любові Гайдай. Рівень надання послуги вона вираховує по кількості дощечок на паркані. З ним вона обіймалася щоразу, як виходила з процедури в обласній лікарні.

Любов Гайдай, пацієнтка гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «Я помітила, що зараз, йдучи з процедур, мугикаю пісню під носа. Але я пам’ятаю паркан біля обласної лікарні, я там кожну дощечку обіймала. Висіла на паркані, поки доходила до зупинки».

Чотири роки жінка отримувала послуги в обласній лікарні. І повертатися, каже, туди не хоче. Так само рішуче налаштований і 60-річний житель Городища Микола. Чоловік боїться не лише неякісного діалізу, а й підчепити якусь хворобу.

Микола Набок, пацієнтка гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «Там апарати не чистять після хворих. Там встав один хворий – наступний відразу лягає. А тут після хворого апарат чистять годину».

На потреби шести десятків черкащан-нирників у бюджеті міста, як не крути, грошей немає, говорить головний медик Черкас Олег Стадник. Чиновник запевняє: процедури в обласній лікарні будуть максимально якісними. І в ситуації, що склалася, перевести хворих у державний заклад – то єдиний вихід. Бо з фінансуванням медицини цього року суцільна катастрофа. При Кабміні вже створюють спеціальну робочу групу, яка розгляне питання оптимізації галузі охорони здоров’я Черкас.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version