Водовідведення в Черкасах стало надійнішим. А головне – вигіднішим для містян. «Водоканал» уже переоснастив свої каналізаційні насосні станції. Зробив це за кредитні кошти, а от тепер економить власні. 5 тисяч гривень щодоби – і це лише на одній станції. Такий ощадний ефект виник завдяки новому обладнанню. Бо те, що було донині, розповіли комунальники нашим кореспондентам, їло електроенергії надмір.
Володимир Слинько, машиніст насосних установок: «Чистота докола, порядок, легше робить».
Легше працювати машиністу на оновленій каналізаційній станції. Цю, як і решту в Черкасах, переоснастили якраз під завісу минулого року.
Олександр Бут, начальник цеху ЕВКНС КП «Черкасиводоканал»: «Ці насосні станції не модернізували від часу їхньої побудови. ГКНС № 1, № 2 – дві головні насосні станції – це десь 76 рік до 80 року».
Такий вік для начиння станцій – то вже глибока старість. Тим паче стоки, розповідають комунальники, з року в рік стають усе агресивнішими. Тож ремонтувати старе обладнання їм доводилося чи не щодня. А його нинішня заміна ще й легша в роботі. Бо все тут тепер автоматизоване.
Володимир Слинько, машиніст насосних установок: «Оце в нас монітор. Тут ми дивимося тиск, який дає насос, скільки кубів качає».
Нові агрегати – не лише надійніші, а й економніші. Їхні попередники їли електроенергії надміру. Тепер тільки на одній каналізаційній станції «Черкасиводоканал» щодня економить 5 тисяч гривень. А для підприємства нині кожна копійка на рахунку, говорить його директор.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Наша послуга сьогодні для підприємства є збитковою. Тариф відшкодовується тільки в межах 62-64% нашої собівартості».
Стримати тарифний галоп якраз і допоможе модернізація насосних станцій, прогнозує Сергій Овчаренко. Проводить її міськводоканал коштом Світового банку. За позичку в майже 11 мільйонів доларів нині переоснащують ще й водопровідні насосні станції.