додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Нерест-2010: клювали браконьєри

Нерест-2010: клювали браконьєри

0

Ловити рибу під час нересту можна тоннами, а заборони існують тільки на папері. Приблизно так вважають браконьєри. Іншої думки правоохоронці. Упродовж двох місяців, доки тривав період нересту, вони боролися з рибалками-порушниками. Щоправда, міліціонери зізнаються: сили далеко нерівні. Скількох браконьєрів все-таки вдалося впіймати – розповість Вікторія Курченко.

З 1 квітня по 10 червня до водойм по рибу було зась. У цей час тривав нерест. На тих, кому закон не писаний, полювали правоохоронці та рибінспектори. Разом провели 128 рейдів. Ловити, говорять, було кого. Браконьєрів мізерні штрафи вже давно не лякають.
Василь Іржавський, начальник річкової міліції: «Порушення правил придбання чи збуту об’єктів тваринного чи рослинного світу – від 34 до 75 грн. Порушення правил рибальства карається попередженням або штрафом від 34 до 170 грн.».
Трохи більший штраф за грубе порушення правил любительського лову – від трьохсот сорока до шестисот вісімдесяти гривень. За весь період нересту правоохоронці склали трохи менше двох сотень адмінпротоколів, вилучили чотирнадцять тисяч рибин. До кримінальної відповідальності притягнули ще менше браконьєрів – усього два десятки. Василь Іржавський пояснює це занадто лояльним ставленням на Черкащині до порушників. Так, в області порушити кримінальну справу можна лише тоді, коли завдані збитки сягають тисячі семисот гривень.

Василь Іржавський, начальник річкової міліції: «Для прикладу: в Київській області порушуют кримінальні справи з 800 грн., в Дніпропетровській – 960 грн. Такі різні критерії порушення кримінальних справ».
Правоохоронці вихваляються: цього сезону їм вдалося побороти торгівлю рибою в період нересту.
Василь Іржавський, начальник річкової міліції: «Я скільки не заходив на ринок Сєдова в період нересту, то дуже важко знайти дніпровську рибу. Риба лежала з водоймищ, розплідників якихось там, а не дніпрова».
На дорікання журналістів, що біля Центрального ринку рибою під час нересту таки торгували, правоохоронець відповідає: вслідкувати за всіма у них немає ресурсів. У штаті річкової міліції – всього десять співробітників.
А воювати із браконьєрами на воді бракує навіть засобів. Останні мають сучасне технічне оснащення, а в правоохоронців навіть катера немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version