Безпрецедентна акція у Черкасах. Небайдужі містяни взялися прибирати пляжі. Почали з того, що біля яхт-клубу. Серед добровольців – члени підводного клубу «Акула» та незалежні підприємці міжнародної компанії. Вони наводять лад не лише на березі, а й у воді. Там, переповідають аквалангісти, сміття ще більше, ніж на суші. Що приховує Дніпро – у сюжеті Вікторії Курченко.
Ці люди прийшли на пляж не відпочивати, а працювати. Їх об’єднує спільна мета – зробити міське узбережжя чистим. Мерія таку ініціативу підтримала. Надала спецтехніку.
Володимир Гусаченко, начальник відділу екології та раціонального природокористування МВК: «Фактично цю акцію проводимо за рахунок спонсорів, коштів із бюджету не виділяли. Рятувальники надали техніку, забезпечують рятування на воді».
Добровольці у всеозброєнні. Попереду в них – боротьба із пляжним непотребом.
Оксана Янковська, незалежний підприємець компанії: «Элементарно перчатки, у нас нет специальной техники для того, чтобы собирать мусор, это не наш род деятельности. У нас сегодня дебют».
Причому вдалий дебют. За роботу прибиральники з народу взялися дружно. Хто граблями бореться з водоростями, хто «подарунки» пляжників попід кущами збирає. Серед добровольців чимало малечі. Діти працюють на рівні з дорослими.
Іванна, черкащанка (10 років): «Я допомагаю команді прибирати пляж. Тому що я вважаю, що люди повинні купатися в чистоті та порядку».
У рейтингу пляжного непотребу перше місце розділили пет-пляшки, пакети та різноманітні обгортки.
Вікторія Курченко, кореспондент: «Мішки зі сміття зносять із неймовірною швидкістю. Не минуло й години, а вантажівка вже майже повна».
Тим часом аквалангісти ладнають спорядження. Сьогодні вони пірнатимуть не лише для власного задоволення. Робитимуть дно Дніпра безпечним для відпочивальників. Там, говорять, тонни сміття. Жартома додають: паралельно шукатимуть скарб.
Олег Ковтунов, голова підводного клубу «Акула»: «Отут тільки що сказали, що на днях загубили золотий ланцюжок десь грамів на 400. Еменесники запропонували шукати його».
Золотого ланцюжка так і не знайшли, натомість мають інші «трофеї».
Олег Ковтунов, голова підводного клубу «Акула»: «Дуже багато сміття: дрібного, кульки, пляшки. Оце, дивіться, водорості, їх там тоннами, колесо».
Непотребу з суші та води добровольці назбирали аж шість кубів. Після ударної праці, як і годиться під час толоки, частування. Навіть кашу цього дня накладали у паперові тарілки. Мовляв, вони не шкодять довкіллю. На прибиранні цього пляжу небайдужі черкасці обіцяють не зупинятися. Планують пройтися всім побережжям.