Не такі, як усі

0

Сьогодні Всесвітній день лівші. Уперше його почали святкувати 13 серпня 1992 року у Великобританії. Був час, коли людей з домінуючою лівою рукою вважали диваками. Тому в школах таких дітей перевчали. Про ліворуку меншість – дивіться у сюжеті далі.

Кожен п’ятий житель планети – лівша. У світі їх близько 20 %. Ще декілька років тому у школах намагалися перевчати лівш. Але дитячі психологи забили на сполох. Адже така перебудова призводить до затримки розумового розвитку, заїкання, страхів, невпевненості.
Володимир Осичнюк, психолог: «Спочатку, коли дитина народжується, до 2 років в неї змінюється, то та, то та рука провідна. З 2 до 4 років відбувається одночасне формування, приблизно однакова активність і уже до 6 років вирізняється дуже чітко ведуча півкуля».
Шульги мають більш розвинену праву півкулю мозку. Такі люди творчі та вразливі. Світ сприймають чуттєво, мислять – образно. Професії обирають здебільшого творчі. Правші ж в основному раціональні особистості. У своєму житті вони керуються логікою, а не емоціями.
Анна, лівша: «Да, очень эмоциональная, очень харизматичная. На выбор профессии это не повлияло. Но вот говорят, что левши – очень творческие люди. Это правда. В детстве еще начала писать стишки, такие попроще, потом интересно стало. На счет электроприборов – не возникало трудностей, а вот еще в школе уроки труда для меня были проблематичны: ножницы держать в руке, раскройки разные. Это да».
Серед лівшів і оператор телеканалу ВІККА Владислав Тягун. Він творчо і

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version