додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Не ображайте і не “їжте” своїх рідних

Не ображайте і не “їжте” своїх рідних

0

28 листопада розпочинається Різдвяний піст. Крім цього, цими вихідними православні відзначають свято апостола Пилипа, тому цей піст ще називають Пилиповим постом. Триває він до шостого січня. Піст готує християн до великого свята – Різдва Христова. Говіння триває 40 днів і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею. Різдвяний піст не такий строгий, як Великий перед Великоднем. Основні правила цього посту знає Наталя Кириленко.

У цей час, згідно із традиціями Православної Церкви та церковного Уставу, християни обмежують себе в їжі. Протягом посту не дозволяють собі вживати продукти тваринного походження – м’ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять. Різдвяний піст вважається не дуже суворим.
Отець Андрій Лотоцький, священик Свято-Троїцького собору: «Тому дозволяється у всі дні, крім понеділка, середи та п’ятниці вживати рибу, також і у свято введення у Храм Пресвятої Богородиці дозволяється вживати олію».
Протягом посту можна вживати продукти рослинного походження – картоплю та вироби з неї, різного роду супи та каші, консервовані та квашені овочі та салати. Загалом пісна їжа повинна бути простою та недорогою, і головне вживати її в помірній кількості. Дотримуючись посту, потрібно пам’ятати, що він відрізняється від звичайного голодування своєю духовною складовою. А тому той, хто постує, повинен більше уваги приділяти своєму духовному життю: молитися в храмі і вдома, читати Святе Письмо та християнську релігійну літературу.

Отець Андрій Лотоцький, священик Свято-Троїцького собору: «Зараз багато людей просто не розуміють, що піст – це не тільки не треба їсти м’яса, не пити молока – і я вже пощу. Це не дієта, яку призначають лікарі. Піст – це не ображати і не їсти своїх ближніх».
За словами отця Андрія, на час посту ті, хто перебуває у шлюбі, повинні утриматися від статевих відносин.
Утім, є низка обставин, які дозволяють людині послаблювати свій піст – хвороба, важка фізична праця, похилий вік або перебування у дорозі. У таких випадках суворість посту може бути послаблена, але для цього необхідно звернутися за благословенням до священика.
В піст також не потрібно вживати алкогольні напої, особливо міцні – горілку, коньяк тощо. Лише у суботу та неділю, а також на свята дозволяється випити трохи вина. Якщо хтось перебуває у сварці чи тримає на когось гнів – необхідно примиритися з цією особою.

Отець Андрій Лотоцький, священик Свято-Троїцького собору: «Це є молитва, це є стриманість, це є не мати ніяких образ, ніяких лінощів».
Різдвяний піст встановлений для того, аби ми до Різдва Христового очистили себе покаянням, молитвою і постом, щоб з чистим серцем, душею і тілом могли зустріти Сина Божого. До церкви у цей період треба ходити якомога частіше і принаймні кілька разів прийти до причастя. Аби Ісус народився в серці кожної людини, треба очистити душу від гріховних думок, утримуватися від сварок, лихослів’я та честолюбства.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version