Не дай СНІДу шанс

0

Сьогодні Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У всьому світі цього дня говорять про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Символом боротьби – червона стрічка. Жодна акція сьогодні не відбувається без неї. Цю стрічку навесні 1991 року, як символ розуміння, створив художник Франк Мур. Стрічка у вигляді перевернутої англійської літери V, від слова Вікторія – перемога. Утім, хворих на ВІЛ-інфекцію не меншає. Сьогодні, за офіційними даними, на Черкащині три тисячі осіб ВІЛ-позитивні. Серед них 771 особа хворіє на СНІД. Як живуть ВІЛ-позитивні черкасці – дізнавалася Наталя Кириленко.

Дмитро Андрійченко зі звичайної благополучної родини. Про свій статус ВІЛ-позитивного дізнався у 2005 році. З цим живе уже 4 роки. Але він не вважає , що це проблема. Яким чином хвороба потрапила до його організму, досі не знає.
Дмитро Андрійченко, регіональний представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ: «Если меня спрашивают, был ли у меня опыт употребления наркотиков – да, был. Был ли у меня небезопасный секс – да, был. А вот каким путем, конечно же, больше вероятность, что это инъекционным употреблением наркотиков».
Сьогодні Дмитро – регіональний представник Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ. Нині допомагає тисячам людей, які хворіють на цю недугу.

Дмитро Андрійченко, регіональний представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ: «Я не один. Те люди, которые узнают о своем статусе, все это из-за того, что они недостаточно информированы, были и вопросы профилактики».
У цьому закладі Дмитро знайшов відповіді на всі свої запитання. До цього життя здавалося йому безперспективним.

Дмитро Андрійченко, регіональний представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ: «Когда я пришел сюда, когда я увидел тех же людей, которые живут нормальной жизнью, они рожают детей, здоровых детей, у меня где-то уже этот колокольчик как бы прозвенел, как бы не все потеряно в этой жизни».
ВІЛ-інфекція – це стан , за якого в крові людини наявний вірус. Вона протікає протягом багатьох років. Якщо її не лікувати, імунна система людини втрачає здатність захищати організм та протистояти різним хворобам, і відповідно розвивається СНІД. Проте більшість людей вважають, що ця проблема їх не стосується.
Михайло Грищенко, лікар-епідеміолог Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом: «Я говорю йому: «Чому»? Що ти не знав, як передається ВІЛ-інфекція. Ні! Знав. А я думав, що це мене не стосується, що це стосується тільки тих наркоманів або проституток».
Визначають наявність вірусу в організмі людини за аналізом крові. Результат оголошують через два дні.
Юлія Гайденко, лікар-лаборант Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом: «Тут проводиться первинний скрінінг аналізів на ВІЛ-інфекцію. Також ми виконуємо аналізи гематологічні і біохімічні».
На сьогодні зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Щомісяця в області реєструють близько 35-ти ВІЛ-інфікованих. Наша область за інтенсивністю захворювання на ВІЛ-інфекцію займає 15 місце в державі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version