Учні однієї з черкаських шкіл мають шанси у майбутньому стати студентами німецького Гете-Інституту. Усе завдяки міжнародному проекту «Школи: партнери майбутнього». Його ініціатор – міністр закордонних справ Німеччини. Проект передбачає створення в усьому світі мережі зі щонайменше тисячі шкіл задля поширення німецької мови та культури. В Україні на участь у ньому претендували аж шістдесят шкіл. Утім, обрали лише п’ятнадцять. Серед них і черкаська гімназія № 31. Про переваги участі в проекті – в наступному сюжеті.
У гімназії № 31 – важливий день. Двадцять п’ять учнів складають іспити з німецької мови за стандартами Гете-Інституту. Це передбачено міжнародним проектом «Школи: партнери майбутнього», учасником якого і є гімназія. За результатами іспитів, школярі отримають сертифікати європейського зразка, де буде зазначено їхній рівень володіння німецькою. Стимул у школярів – неабиякий.
Владислава, учениця 8-го класу: «Вирішила взяти участь, тому що є багато перспектив поїхати до Німеччини та вчитися в Гете-Інституті».
Керівництво школи партнерською співпрацею з Німеччиною задоволене. Говорить, що завдяки цьому вдалося значно поліпшити рівень викладання та засвоєння німецької мови.
Василь Пивоваров, директор гімназії № 31: «Від Німеччини ми отримали достатньо велику допомогу, змогли обладнати кабінет німецької мови сучасною комп’ютерною технікою. Достатньо багато надано літератури, підручників».
Наталія Близнюк, заступник директора з навчальної роботи гімназії № 31: «Вже за рік п’ятеро учнів нашої гімназії мали можливість побувати на мовних курсах у Франкфурті та Бірклехофі».
Відтак охочих скласти іспит, – говорить заступник директора гімназії, – було чимало. Довелося відбирати. Керівник проекту – німкеня Йоганна Бройтігам – вже попередньо оцінила знання гімназистів.
Йоганна Бройтігам, керівник проекту «Школи: партнери майбутнього»: «Два тижні тому ми проводили пробний екзамен. Учні продемонстрували гарні знання. Тому отримали грані результати. Вони вільно говорять німецькою. І пробний письмовий екзамен добре склали».
Так само добре гімназисти склали і справжній екзамен. Усі двадцять п’ять учнів отримали сертифікати.