Актор-легенда. У Черкасах із концертом виступив народний артист СРСР, артист театру й кіно Василь Лановий. Творча зустріч відбулася в Черкаському драмтеатрі в рамках Різдвяного фестивалю. Актор-легенда виконав твори поетів-класиків, розповів театральні та кіноісторії та заспівав пісень. На зустріч із Василем Лановим прийшли чимало поціновувачів його творчості. Побачити наживу видатного артиста пощастило й кореспондентам ВІККА-НОВИН.
Народний артист СРСР Василь Лановий приїхав до Черкас, щоб виступити на Різдвяному фестивалі.
Василь Лановий, народний артист СРСР: «Когда такой фестиваль образовывается в городе Черкассы или в других городах, это великое благо. В правильном направлении думают товарищи. Поэтому я с радостью большой согласился сюда приехать».
Наше місто артисту сподобалось.
Василь Лановий, народний артист СРСР: «Тут такая державность, такие размахи, такие берега слева и справа – ну, красота!».
О восьмій вечора у драмтеатрі зібралися шанувальники творчості Василя Ланового.
Ольга Федорівна, глядачка: «Узагалі, мені подобається, як він грав у класиці. «Анна Кареніна», «Війна і мир» дуже мені подобаються. І якщо така зірка потрапила в Черкаси, то без розмов. Я впевнена, що отримаю велике задоволення».
Софія Ткаченко, глядачка: «Я дуже давно вже його дивлюся, знаю його. Дуже подобається гра його. Він викликає дуже позитивні відчуття».
На сцені – стіл, стілець, пляшечка води та невеличкий екран. Щоб утримати увагу глядача, артисту з 59-річним досвідом роботи в кіно і 55-річним у театрі, більшого й не треба. Протягом свого багатого творчого життя він зіграв 75 ролей у театрі і стільки ж у кіно. Серед великої фільмографії – «Павло Корчагін», «17 миттєвостей весни», «Війна та мир».
Та найулюбленіша його роль – епізодична. Король пляжу у фільмі «Смугастий рейс», сміється артист.
Василь Лановий розповів черкаській публіці про деякі факти своєї біографії. Він родом із Одещини, батьки його були звичайними українськими селянами. Тому до українського слова звик із дитинства. Через це мав і певні проблеми.
Василь Лановий, народний артист СРСР: «Я говорю: «Мамо, дуже вас прошу, не розмовляйте зі мною українською мовою, бо мені в театрі кажуть, що в мене україноїди виповзають звідусіль. А она подумала и сказала: «Нехай звикають».
Василь Семенович пишається тим, що грав здебільшого у класичних творах. Приміром, Вронського в «Анні Кареніній». А ось до сучасної американської екранізації цього твору ставиться скептично.
Василь Лановий, народний артист СРСР: «Я всегда говорил: нельзя, например, когда мы беремся за какую-то американскую тему, классическую, неклассическую. Это тоже, что они берутся за нашу классическую какую-то тему. Потому что есть другая культура людей, другая психика, другие ценности веками складывались. Поэтому это не может быть, так как на родине это произведение делают».
Артист розповідав черкащанам театральні та кіношні байки та співав пісень. Черкаську публіку майстер художнього слова також потішив читанням уривків прози та віршів.
Василь Лановий, народний артист СРСР: «Доле, де ти? Доле, де ти? Нема ніякої. Коли доброї жаль, Боже, то дай злої, злої…».