додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Народні депутати заборонили бити та пригнічувати тварин

Народні депутати заборонили бити та пригнічувати тварин

0

На захист чотирилапих. Народні депутати заборонили бити та пригнічувати котів, собак та інших тварин. Верховна Рада України ухвалила закон про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин. Відтепер черкащани також нестимуть відповідальність за якість життя своїх улюбленців. Чи зраділи такому нововведенню містяни, вже знає наша Вікторія Хамаза. Далі спеціальний репортаж у її викладі.

Початок серпня. Спека понад 30 градусів. Представники цирку, що завітав до Черкас, рекламували свої вистави, катаючи містом слона. Аби в паніці тварина не втекла, її прикували за ногу залізним ціпком до кузова авто.

Тетяна Мазуркіна, артистка цирку: «Водіям, можливо, це складно, але ж жителям міста цікаво. Це така невеличка реклама, щоб люди прийшли до нас і подивилися наше шоу. Слониха любить показуватися, хизуватися, фотографуватися дуже любить».

А от цих трьох малят спочатку викинули на смітник, а потім поставили на палючому сонці під одним із під’їздів. Дві доби сліпі та безпомічні тварини просили про допомогу.

Петро Тріфонович, двірник: «Я бачив, як отакого зросту дівчинка поставила на люк ящик і щось на ньому писала. Я пішов у своїх справах. Прийшов, а тут у ящику – цуценята. Вони потім там пищали, потім у під’їзд їх забрали. Там було написано, щоб взяли додому, жалісливо так».

Відтепер за подібну безвідповідальність каратимуть. Нещодавно Верховна Рада України ухвалила внесений Президентом України закон про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин. Документ встановлює основні засади благополуччя та умови утримання домашніх тварин та визначає: на будь-яку особу, що утримує тварину, покладаються обов’язки. Такому нововведенню неабияк зраділа родина Сабалдашів. У них проживає 28 котів і 4 собаки.

Кожного чотирилапого подружжя врятувало від людської жорстокості. Кого збила машина, кого викинули на смітник, є й ті, яких, погравшись, понівечили діти.

Ірина Сабалдаш, любителька тварин: «Я зраділа, що є такі нововведення, такі кроки. Якщо нічого не робити, то нічого не зміниться на краще. Перший крок зроблений. Хай маленький, але він є. Якщо не зробити перший, то не буде другого, третього. Будемо сподіватися, що все буде добре».

Єдине, що насторожує жінку, – формулювання основних засад конвенції. На думку пані Ірини, їх потрібно краще розтлумачити.

Ірина Сабалдаш, любителька тварин: «Там пишуть, що тварина може бути приспана нежорстоким шляхом. Хто буде це вирішувати? Яка організація, людина? Не буде він матеріально зацікавлений у смерті тварини? Якщо це не буде продумано, то буде дуже багато прогалин для того, щоб цих тварин просто не вбивали тоді, коли це комусь буде вигідно».

А от її чоловік переконаний: аби конвенція набула чинності, потрібна гарна інформаційна компанія. Адже коли люди знатимуть, що існує такий закон і конкретне покарання за його порушення, лише тоді вони будуть його дотримуватися.

Андрій Сабалдаш, любитель тварин: «Будуть, я по радіо чув, розроблені механізми таким чином, щоб це було не просто на папері, а щоб був успіх у цьому питанні. Також у цьому гарний приклад – Європа».

Радіє ратифікації Європейської конвенції про захист домашніх тварин і черкащанка Наталія Кудря. Свого улюбленця Вольфа жінка підібрала щеням із вулиці. Жінка переконана: конвенція має змінити ставлення українців до тварин на краще. Головне – набратися терпіння та ознайомити людей із новим законом.

Наталія Кудря, власниця собаки: «Боюся думати, що вона небагато на перший час змінить. Але якщо згодом люди будуть більше уваги звертати на домашніх улюбленців, собак, які живуть на вулиці, то, звичайно, все може змінитися на краще. Якщо дивитися деякі пункти цієї конвенції, то правильно все, гуманно, так повинно бути».

А от захисницю чотирилапих Олену Литвинову радує, що за умовами конвенції, особи, яким не виповнилося 16 років, не можуть придбати тварину без згоди батьків.

Олена Литвинова, керівниця благодійного фонду «Еко-Центр»: «Це дуже правильно, бо рішення взяти тварину має бути усвідомленим, ухваленим колективно всією родиною. А не як у нас це часто відбувається: взяли, погралися, а через два місяці виявляється, що за собакою потрібно прибирати. І тварина з іграшки переростає в тягар. І де цей тягар потім опиняється, ми всі прекрасно знаємо: на вулиці, у притулку або на столі у ветлікаря».

Крім того, в конвенції визначені умови торгівлі, комерційного розведення та утримання тварин, регламентована діяльність притулків для тварин, визначені умови здійснення хірургічних операцій, а також випадки можливості присипляння тварин.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version