додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Напруга росте, тролейбуси стоять

Напруга росте, тролейбуси стоять

0

Вже три тижні минуло відтоді, як тролейбусники оголосили бойкот. Вони відмовилися далі працювати задарма. Нагадаємо, з січня працівники «Черкасиелектротрансу» не бачать зарплати. Весь цей час вони оббивали пороги владних кабінетів з проханням допомоги. І нарешті вчора підприємство таки отримало двомільйонний кредит на погашення заборгованості із зарплати. Задля цього місто заставило кінотеатр «Романтик» і колишню поліклініку ЧШК. Утім, кредитних коштів вистачило лише на погашення боргу за січень. Відтак тролейбусники продовжують страйкувати. Причому вже пересварилися між собою. Що стало яблуком розбрату – знає Вікторія Курченко.

У тролейбусному депо напруження зростає щогодини. Люди доведені до відчаю. Микола Миколайович вже працює на підприємстві 21 рік. За цей час разом із іншими тролейбусниками страйкує вже вчетверте. Цей бойкот, говорить, найдовший, а скрута – найбільша.
Микола Спашиба, електрозварювальник: «У мене за три місяці борги за квартиру, за телефон, пообрізали все, постійно дзвонять. Я не знаю, як його виживати».
Двомільйонний кредит, отриманий «Черкасиелектротрансом» напередодні, попри очікування, не став рятівним.
Олександр Нікіпєлов, голова страйкового комітету: «На сьогодні разом із податками потрібно виплатити 3 млн. 400 тис. грн., а з цих 2 мільйонів чистими на зарплату піде 1 млн. 300 тис. грн., решту – забере держава на податки».

Що кредит замалий, говорить Олександр Нікіпєлов, вони бачили і раніше. Та сподівалися ще й на відновлення виплати субвенції за перевезення пільговиків.
Олександр Нікіпєлов, голова страйкового комітету: «Частково субвенції надходять, але враховуючи те, що фонд заробітної плати за місяць – 1 млн. 100 тис. грн. / 1 млн. 200 тис. грн., то самі можете уявити, що таке 300 тис. грн. Це майже нічого».
Тролейбусники у розпачі. Не для того, говорять, страйкували, щоб отримати зарплату лише за січень. У нинішній ситуації тепер звинувачують не лише чиновників, а й власне керівництво. Причому навіть між собою пересварилися. Яблуком розбрату стала благодійна акція у поминальні дні. Тоді сорок тролейбусів вийшли на маршрут і безкоштовно возили городян.
Микола Спашиба, електрозварювальник: «У п’ятницю перед гробками було голосування. Люди сказали, що не хочуть виїжджати. Під тиском страйкому, директора люди повиїжджали, тому що боялися, що повиганяють з роботи».
Голова страйкому пояснює: за роботу у поминальні дні обласні та міські керманичі пообіцяли у середу-четвер виплатити заборгованість із зарплати.
Микола Спашиба, електрозварювальник: «Голова страйкому сказав, що якщо гроші не виплатять, він своєю машиною (він у нас водієм працює) перекриє рух. Цього не було. Тільки ходять чекають, чого чекають – не знаю».
А чекають, говорить Олександр Нікіпєлов, виконання обіцянок губернатора.
Олександр Нікіпєлов, голова страйкового комітету: «Він нам обіцяв деякі питання повирішувати: це і з Пенсійним Фондом, і з надходженням субвенції».
Та люди чекати вже втомилися. Хочуть вдатися до акцій протесту: голодувати та перекривати рух.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version