додому Новини на ВІККА ВіККА-новини На Зотоніщині розпочали збір урожаю зажинками (ВІДЕО)

На Зотоніщині розпочали збір урожаю зажинками (ВІДЕО)

0

З народними піснями та божим благословенням. На Зотоніщині розпочали збір урожаю зажинками. Все – за старовинними українськими традиціями. І ниву освятили, і Дідуха заквітчали цьогоріч не лише прості селяни, але й імениті гості. Разом із ними жнивувала наша Вікторія Хамаза.

У вишиванках та з народними піснями. Так жниварі рушають в поле. Поважних гостей тут зустрічають, як і годиться, з короваєм. Самі ж жнива розпочинають за всіма традиціями. Найперша – Боже благословення.

Митрополит Черкаський і Чигиринський освячує зажинковий хрест, ниву та хліборобів. Далі – за звичаєм – обирають жницю. Нею цьогоріч стала олімпійська призерка Вікторія Терещук. За косу ж береться найшановніший громадою чоловік. Тому перший укіс традиційно робить Микола Томенко. Управлятися з косою, каже, вміє змалку. Та не раз, зізнається депутат, вона прогодувала його вже в дорослому житті.

Микола Томенко, народний депутат України: "Підробити косінням, бо більшість студентів не вміли робити це. А я міг це робити. Таким чином це давало можливість нашій групі чи курсу вижити в студентські часи"

А от Вікторія із серпом вправляється вперше. Та одразу опановує давнє мистецтво. Жнивувати, зізнається, справа нелегка.

Вікторія Терещук, спортсменка: "Спочатку було важко. Але потім мені показали і я згадала, що, так, це можна робити. Було класно. Відчуття незабутні"

Косити пшеницю взявся і співак Тарас Тополя. Хоч коса піддається не одразу, та рук музикант не опускає.

Тарас Тополя, лідер гурту "Антитіла": "Справа, яка у нас сидить у крові, в генах. Тому, я думаю, що будь-який українець, якщо навіть не брав косу в руки, може швидко згадати це, як його предки це робили"

Потому до справи беруться справжні профі – селяни. Серед них жниварі із тридцятирічним стажем. До пшениці йдуть із піснею.

Традиції зажинок на Золотоніщині відроджують вже не перше десятиліття, каже Віра Миколаївна. Древнє мистецтво тут передається з покоління у покоління.

Віра Миколаївна, жниця: "Як сніп зробить, як перевесло скрутить, показуємо зараз нашим молодшим. У нас тут є вже покоління"

Попри погодну лихоманку, цьогоріч на Золотоніщині очікують гарний врожай. Похвалитися ним селяни обіцяють вже наприкінці літа.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version