Художні портрети й історії десятьох людей з інвалідністю представили на залізничному вокзалі в Черкасах. Мета виставки: мотивувати людей з інвалідністю та їх оточуючих приймати себе та заявляти про свої потреби і права. Інформує власкор ВІККА.
Оксана Максимів, дізнавшись про свою хворобу, 3 роки не виходила з дому. Але знайшла у собі сили почати жити повноцінно. Нині у неї безліч захоплень. Жінка відвідує різні місця, спілкується з людьми.
Сьогодні Оксана – героїня виставки “Час вийти на світло”. На залізничному вокзалі в Черкасах представили художні портрети й історії 10 людей з інвалідністю. Герої з Івано-Франківщини, Черкащини та Тернопільщини.
ОКСАНА МАКСИМІВ, УЧАСНИЦЯ ФОТОВИСТАВКИ
На такі проекти я погоджуюся залюбки. Щоб нас чули, щоб нас бачили щоб ми самі у собі не замикалися.
Як свідчать дані національного соціологічного дослідження, 50% українців рідко або майже ніколи не бачать людей із інвалідністю у повсякденному житті. Причиною цьому є не лише фізичні бар’єри.
НАТАЛІЯ КРАВЧЕНКО, ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОВА
Щоб люди з інвалідністю вийшли на світло, щоб ніхто не замикався у 4 стінах. Щоб вони розуміли, що суспільство їх бачить. Ми повинні зробити так щоб вони мали доступ до всіх послуг.
Композиція світлин побудована на грі світла й тіней. Головна ідея виставки полягає у тому, щоб мотивувати людей з інвалідністю та їх рідних приймати себе, долати внутрішні бар’єри та заявляти про свої потреби і права.
ЛІЛІЯ ТКАЧУК, ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖЕР ЛІГИ СИЛЬНИХ
Висвітлюються історії 10 людей саме з цих регіонів. які стали настільки сміливими, що живуть життям на повну і як видно на світлинах готові надихати інших так само жити своє життя.
ОКСАНА МАКСИМІВ, УЧАСНИЦЯ ФОТОВИСТАВКИ «ЧАС ВИЙТИ НА СВІТЛО»
Я вийшла заміж , я працюю, я люблю творчість, я граю у театрі, я спілкуюся. Я все роблю все повноцінне , що робить кожна людина.
Олександр ІВАЩЕНКО, Генадій ЄМЕЛЬЯНОВ, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА