додому Новини на ВІККА ВіККА-новини На вшануванні ліквідаторів ЧАЕС у Черкасах пересварилися священики (ВІДЕО)

На вшануванні ліквідаторів ЧАЕС у Черкасах пересварилися священики (ВІДЕО)

0

Молитва розбрату. На вшануванні ліквідаторів ЧАЕС у Черкасах пересварилися… священики. Напередодні 29-ої річниці аварії традиційні заходи проводили у Соборному парку. Спільну молитву за полеглими мали читати представники трьох конфесій. Та господар території – Митрополит Софроній – не вподобав сусідства греко-католиків та колег Київсього заступництва. Про все у деталях Яна Федоровська розкаже.

Ліквідаторів ЧАЕС черкасці вшановували традиційно – біля пам’ятного знаку і Соборному парку. Молебень за всіма полеглими починає Митрополит Софроній, Московського заступництва. Та завершував службу Владика Іоан, від Київського патріархату.

Митрополит Софроній покинув молебень, коли до нього долучилися представники інших конфесій. Ті ж хто лишився, а це греко-католики і православні священики київського патріархату, говорять: диму без вогню не буває.

Владика Іоан, митрополит Черкаський та Чигиринський: "Вона виконує своє завдання – ділення українського народу, або православних, на тих, хто прихильні до Москви, і тих, хто прихильний до Києва. З нами співслужити не бажають, щоби не бути звинуваченими в тому, що вони вже не підтримують Москву, свій духовний центр, свого патріарха Московського".

На урочистості, пояснює служитель греко-католицької церкви Отець Юліан, запросили представників всіх конфесій. Але це, говорить, вже не перший раз, коли на спільних заходах церковники Московського патріархату ведуть себе подібним чином.

Отець Юліан Шеремета, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви в місті Черкаси: "Це не є захід Української Церкви Московського Патріархату. Це захід спільно області і міста. Ми в такі дні сходимося спільно, ми спілкуємось, молимося. Ми показуємо, що ми є українці, що ми любимо один одного. Ці розподіли не прийшли переважно за нашого життя. І не ми в тому винні. Але ми йдемо до єдності".

А от роз’яснення Владики Софронія нашій знімальній групі вдається отримати не одразу. Вже після молебня шукаємо його у службових покоях. Ще хвилин 20-ть чекаємо на аудієнцію. Вже тоді отримуємо роз’яснення: службу, мовляв, не можуть одночасно правити три архієреї.

Владика Софроній, митрополит Черкаський і Канівський: "Я став читать, стали молиться, а він перебиває, став сам співать поряд, я розвернувсь, сказав, що ви робите? Хай вони прийдуть і стануть собі. Я не потребую допомоги. А вони нахально прийшли і почали мене перебивать. Вони просто не дали мені помолиться. Я просто пішов, щоб не було неприємностей".

На церковників та їхні сваркИ учасники мітингу толерантно не звернули уваги. А їх тут зібралося із кілька сотень. Серед присутніх й очевидці квітневих подій 86-ого року. Говорять: Чорнобиль і досі продовжує забирати ліквідаторів аварії.

Сергій Дмитрієв, голова черкаського обласного осередку всеукраїнської чорнобильської спілки МВС України: "Очень много уходят людей, это те, которые в первые дни там были и получили дозы облучения. Поэтому у нас ситуация очень сложная, но мы решаем наши социальные вопросы, решаем пенсионные вопросы с нашими чернобыльцами, которых в свое время в 86 году нас просто обидели, и по документам и по всем вопросам".

Михайло Пархета, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Ми рідко збираємось. Нас трошки обижаємось, але що ми можемо требувати від України, коли вона зараз в такому замкнутому шляху, економічно"

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version