Притулок для безхатьків і прихисток для наркоманів. Таку метаморфозу за кількадесят років пережив дитячий садок, що по Руднєва, 15. Від такого сусідства мешканці навколишніх будинків втомилися. А після заходу сонця і ходити повз бояться. Марія Гаврилян продовжить.
– Бомжі ночують, підпали. Серед ночі пожежну викликаємо, бо це ж треба гасити, бо дихать немає чим. Як листям заросте, то там будуть наркомани збиратися.
Це місцеві розказують про колишній дитячий садок. Він навпроти їхніх вікон. Коли востаннє працював – достеменно не знають.
Юрій Гусєв, місцевий житель: «Детей становилось меньше и меньше. В итоге лет уже 15-20 садик уже точно не работает».
За цей час довкола все поросло чагарниками. Куди не глянь – одне сміття. Занедбаний садок уже облюбували безхатьки та наркомани.
Валентина Бєлая, місцева жителька: «Здесь костры палят, шумят, колоться ходят наркоманы. Участковый, даже не знаю, как он выглядит».
Ірина Возна, місцева жителька: «Страшно. І з дітьми немає, де гуляти. Немає взагалі дитячого майданчика тут».
У міському департаменті освіти зарадити нічим не можуть. Говорять: колишній дошкільний заклад № 51 уже їм непідвідомчий.
Любов Доценко, завідувач центру дошкільної освіти: «У 97 році він ліквідований, знятий із реєстру як такий, що не був укомплектований (в тому районі дітей зовсім не було на той час). Тому садочок із 97 року не існує».
Нині частина приміщення – у приватних руках. І там усе доладно. Решта – на балансі міста. Але хто відповідальний за безлад – ніяк не визначаться поміж себе два управління мерії.
Алла Грохольська, начальник управління ЖКГ МВК: «Власники та балансоутримувачі об’єктів зобов’язані утримувати і свою територію, і прилеглу. А контролювати це має муніципальна інспекція».
Головний муніципальний інспектор міста зі своєю колегою не погоджується. Винних у безладі радить шукати якраз у житловому управлінні.
Олександр Давиденко, начальник управління інспектування МВК: «Це – не моя компетенція. Це – ЖКГ. Вивозом сміття займаються вони. Це їхні прямі обов’язки. Якщо вони їх не хочуть виконувати, вибачте, я не можу працювати в МВК за всіх».
Поки ж у мерії не можуть знайти крайнього, жителі мікрорайону борються зі своєю проблемою, як можуть. Найперше суботниками. Але ефект від того, жаліються, швидко минає.
Юрій Гусєв, місцевий житель: «Через день буквально опять наваливается новая куча мусора, метал уже весь раскраден».