Вихованці Михайлівської школи-інтернату, що на Кам’янщині, відтепер у комфорті. Для особливих дітей там побудували новий спальний корпус. Раніше вони жили в кімнатах щонайменше по восьмеро. Тепер кожен матиме лише по двоє сусідів. Двоповерхову добудову звели за сприяння обласних владців. Пособляли й благодійники. Розпочали будівництво ще в 2012 році. На нього витратили 11 мільйонів із бюджету. Про новосілля вихованців інтернату детальніше – Ірина Малюкова.
Валентина у цій школи останній рік. Дівчина рада з того, що ще півроку житиме в нових апартаментах. Бо ж у старих в одній кімнаті тіснилися щонайменше по восьмеро.
Валентина, вихованка Михайлівської школи-інтернату: "У цьому корпусі є кімнати, де діти сплять по 2-3 особи. Це дуже класно, тому що буде більше затишку. Кожна дитина може щось собі зробити, якісь малюнки почепити".
Будували новий комплекс два роки. На це витратили майже 11 мільйонів із обласного бюджету. Переселитися раніше заважала відсутність необхідної сантехніки. Пособив у її придбанні нардеп від Смілянщини Сергій Рудик.
Сергій Рудик, народний депутат України: "Я просто починав свій трудовий шлях вихователем Вижницької школи-інтернату. Звичайно, пройшло вже більше 15, майже 20 років. Але згадки про те, у якому стані перебувають діти без батьків або ті, що з малозабезпечених сімей, вони корегують нашу поведінку. І ми живемо в той час, коли важко всім, але найважче тим, хто під особливою опікою".
До нового житла – ще й новий транспорт. Обласні владці подарували вихованцям школи-інтернату ще й автобус. Натомість попросили дітей робити більше хороших справ.
Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "І кожен із вас повинен, у першу чергу, вірити. Вірити в нашу Україну, вірити в те, що обов’язково наступить мир на нашій землі. І ви повинні все робити самі, починаючи зі шкільної лави, починаючи від тих оцінок, від тих справ добрих, які ви робите. Для нас це важливо, тому що ви майбутнє. Майбутнє нашої України".
Кімнати старого корпусу планують переобладнати в зали лікувальної фізкультури та ритміки. А ще зробити там музей. Окрім того, тут обіцяють за необхідності приймати дітей-переселенців зі Сходу.
Василь Могилей, директор Михайлівської школи-інтернату: "Ми готові прийняти їх. Нам, можливо, тільки на харчування збільшити фінансування. А так педагоги справляться, із усім справимося. Діти, які підлягають школі загальноосвітній, будемо возити на навчання туди. Але ми готові прийняти тут".
Надалі тут планують облаштувати дорогу та спорткомплекс. А вже навесні обіцяють висадити тут сад.