На Черкащині зариблюють Дніпро. У річку вже випустили кілька десятків тонн риби цінних порід – білого амура й товстолоба. Рибу рік доглядали в Іркліївському риборозпліднику. На її вирощування держава виділила цьогоріч 460 тисяч гривень. На нових мешканців Дніпра в іхтіологів – великі сподівання. Кажуть: зариблення не лише допоможе відновити рибні ресурси, а й очистити водойму.
Ростили й доглядали – тепер випускають. На Іркліївському риборозпліднику рік вирощували товстолобів і білих амурів. Іхтіологи кажуть: саме час мальок випускати у Кременчуцьке водосховище.
Андрій Мироненко, 1-ий заступник начальника Держрибохорони в Черкаській області: «Товстолобик, вагою 108 грамів. Ця риба за 4-5 років буде важити 10 кілограмів».
Гроші на зариблення річки виділила держава – 460 тисяч гривень. На нових мешканців Дніпра в іхтіологів великі сподівання. Кажуть: уже за 3 роки мальок доросте до товарної риби.
Андрій Зінченко, іхтіолог: «Цю процедуру проводимо щорічно. Держава спрямовує кошти. Наявної кормової бази достатньо для нагулу цього виду риб. Її потім будуть виловлювати промислові рибалки, які мають дозвільні документи».
Щоби вберегти молодняк від браконьєрів – рибоохоронці пильнуватимуть Кременчуцьке водосховище. Чергування на річці організують цілодобово.
Юрій Трофименко, державний інспектор Держрибохорони в Черкаській області: «У районі 5-кілометрової зони лов риби буде заборонений».
Тільки-но риба піде на глибину – Держрибохорони скасує спостереження.