додому Новини на ВІККА ВіККА-новини На Черкащині хочуть добре підготуватися до святкування 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка

На Черкащині хочуть добре підготуватися до святкування 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка

0

Шана Кобзарю. На Черкащині хочуть добре підготуватися до святкування 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка. Ювілей поета, художника та національного символу українці відзначатимуть 2014 року. Аби святкування відбулося на високому рівні, готуватися починають уже зараз. Проекти, приурочені до святкування 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, днями спільно планували лауреати Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, представники творчих спілок області та голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб. Що і як провести у святкові дні, лауреати премії радили губернатору за круглим столом.

До відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря на Черкащині готуються вже кілька років. Так, натепер встигли відреставрувати приміщення будинку-музею Т. Г. Шевченка; реконструювали територію Верхнього парку заповідника, приплав «Тарасова гора» та виконали роботи по І черзі Нижнього парку заповідника, реставрували інтер’єри Успенського собору.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Саме нас треба створити умови для того, щоб люди з різних кінців світу змогли приїхати, ознайомитися з культурою, з цим краєм, з цими людьми, щоб вони побачили, яка Земля дала світові такого генія».

До всього, обласний очільник відзначив досвід, творчі здобутки та напрацювання творчої інтелігенції, які зібралася за круглим столом. Директор Черкаського академічного заслуженого українського народного хору Зіновій Юрович упевнений: напередодні такого ювілею не можна оминати увагою черкаський хор. Відтак, працівник культури пропонує доєднати до концертної Шевченківської програми виступи хору.

Зіновій Юрович, директор Черкаського академічного заслуженого українського народного хору: «А чого черкаський хор не може давати в Каневі концерт, приходять люди до Шевченка, піднялися, а потім концертна програма, а не можна цього добитися, бо московські артисти захватили там все».

Заслужений художник України Микола Бабак запропонував підтримати видання монографії на честь 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича. Видання міститиме фотографії середньої Наддніпрянщини кінця 19-20 століття.

Микола Бабак, заслужений художник України: «сільська фотографія – це особливий вид. який розвівався не в усіх країнах, Україна – як раз виняток, саме тут фотографія була головним документом життя тієї чи іншої нації у всі віки».

Микола Бабак також пропонує побудувати в Каневі музей народної ікони Середнього Подніпров’я. Художник і мистецтвознавець Володимир Недяк натомість планує організувати тематичні виставки та виготовити мистецькі каталоги.

Видання ж Кобзаря, перекладеного багатьма мовами світу, на думку присутніх, стане справою, що об’єднає навколо імені Шевченка ввесь світ.

По завершенню заходу голова облдержадміністрації Сергій Тулуб доручив своїм заступникам доопрацювати пропозиції та запропонував зібратися розширеним складом наступного місяця.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version