У Смілі чотирилапі друзі виявились для когось ворогами. У місті потруїли із півсотні дворових псів. Масове знищення тварин там відбувається вже не вперше. Та хто його затіяв – дізнавались наші кореспонденти.
Тримісячна Маргоша побоюється виходити зі своєї будки. Минулого тижня невідомі отруїли її маму Чорнушку. Собаці дали протитуберкульозні пігулки. Через них тварина помирала у страшних муках просто на очах десятків людей.
Марина Лобода, жителька м. Сміла: "Побачила просто у вікно, що собака лежить. Вийшла, подивилася, а це Чорнушка наша. Уже нічого не зробила… Я подзвонила у ветлікарню, але вже кров пішла і піна з рота. Уже сказали, що нічого не можна зробити".
Того дня разом із Чорнушкою у Смілі потруїли з півсотні собак. І не тільки бродячих. Медсестра Юлія показує місце, де помирали собаки, які жили у дворі райлікарні. Таке масове винищення чотирилапих тут, каже, вже не вперше.
Юлія Назаренко, медична сестра Смілянської міської лікарні: "Взагалі було багато собак, просто вони періодично їх протравлюють. Ось літом, півроку назад, навіть білочки повмирали. Собачка приходила на нашій території помирала. Ну і крайніх знайти не можна".
Крайньою місцеві зоозахисники вважають міську ветеринарну лікарню. Мовляв, саме їхні працівники допомагають доґ-хантерам.
Юлія Данильченко, зоозахисниця: "Они советуют, чем травить собак и именно эти препараты ими были потравлены собаки во всём городе. Один человек не может это всё делать".
На підтвердження своїх слів зоозахисниця показує папірець із назвами препаратів. Такий учора її колезі особисто написав працівник ветлікарні, щойно жінка попросила допомоги у знищенні бродячих собак. Вся розмова з лікарем, каже, записана на диктофон.
Зоозахисниця запевняє: ветеринар навіть порадив де саме можна придбати необхідні препарати. Та у ветлікарні таке спростовують. І запевняють: ані таких візитерів, ані такої розмови не було.
Олександр Бондаренко, ветеринарний лікар Смілянської державної міської лікарні ветеринарної медицини: "- Не знаю, я не писав нікому цього.+ Я нікому не писав нічого, чесне слово".
Аудіозапис та папірець із назвами препаратів смілянські зоозахисники мають намір передати до поліції. А поки ж шукають господарів і новий дім для Маргоші. Жити у дворі цуценяті тепер небезпечно.