Небезпека на роботі. На Черкащині проблема виробничого травматизму не втрачає актуальності. Хоча цьогоріч його статистика на підприємствах області зменшилася на понад 20%, у той же час кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками збільшилася на 120%. На черкаських підприємствах цього року під час виконання своїх обов’язків загинуло одинадцятеро людей. Найбільш небезпечними для роботи галузями залишаються промисловість, сільське господарство та будівництво. Детальніше – в сюжеті.
Працівники Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Черкаській області зібралися із роботодавцями, представниками профспілок та інших контролюючих органів на спільний захід. Його мета – розглянути цьогорічний стан виробничого травматизму та обговорити новий порядок розслідування нещасних випадків на виробництві. Він набуває чинності вже з 1 січня.
Василь Драченко, начальник управління виконавчої дирекції ФССНВ і професійних захворювань України в Черкаській області: «Ми за попередньою постановою жили майже 7 років, але настав час для того, щоб внести деякі зміни. Слід зазначити, що нова постанова про порядок розслідування вносить деякі зміни в порядок проведення обліку. Тому що на сьогодні дуже багато в нас питань під час розслідування».
Леонід Бойко, управління Держгірпромнагляду в Черкаській області: «Постанова Кабміну від 25.08.2004 року №1112 «Деякі питання розслідування» втрачає чинність із 1 січня».
Нова постанова Кабміну містить чимало новинок. Зокрема, змінився порядок розслідування нещасних випадків у транспорті, порядок визначення ступеня сп’яніння працівника та ін. Усю необхідну інформацію фахівці підприємств із охорони праці можуть отримати в обласних управліннях ФССНВ і Держгірпромнагляду.
Під час заходу учасники обговорили стан виробничого травматизму в області. Протягом року на підприємствах Черкащини сталося 118 нещасних випадків, 11 – зі смертельними наслідками.
Анатолій Тимошенко, головний страховий експерт із охорони праці ФССНВ в Черкаській області: «За класифікацією міжнародної асоціації праці, травматизм на підприємствах області можна кваліфікувати як задовільний рівень. Хоч це не зменшує актуальності проблеми виробничого травматизму. При зменшенні загального рівня травматизму в 2011 році збільшилася кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками –з 8 до 11».
Михайло Сьомак, завідувач відділення гігієни праці Черкаської обласної СЕС: «В умовах незадовільного шкідливого впливу виробничих чинників – більше 75 тисяч осіб. Порівняно з минулим роком, трохи зменшилась ця кількість. Але, як показав ретельний аналіз, за рахунок зменшення підприємств і скорочення працівників».
Умови роботи працівників на Черкащині суттєво не покращилися, підсумував фахівець санстанції. Водночас начальник обласного управління ФССНВ Василь Драченко зазначив, що в більшості нещасних випадків винні самі працівники.
Василь Драченко, начальник управління виконавчої дирекції ФССНВ і професійних захворювань України в Черкаській області: «Винен, насамперед, працівник, який не виконує свої обов’язки, який не виконує законодавчі акти, що стосуються охорони праці. Тобто не обладнання, не механізми, а тільки людина. І 78% таких випадків в області трапляються з вини працівника».
На думку Василя Драченка, рівень виробничого травматизму зменшиться, якщо на підприємствах приділятимуть більше уваги охороні праці, а працівники відповідальніше ставитимуться до дотримання правил техніки безпеки.