Морське» новосілля!

0

«Морське» новосілля! У Клубі юних моряків фінішували ремонтні роботи. Тепер заклад готовий прийняти на навчання нову хвилю вихованців у оновлених приміщеннях. Ще рік тому будівля Клубу була вкрай занедбаною й непридатною для занять. Нині тут успішно навчаються 135 юних моряків. Паралельно в цій будівлі займаються і 250 вихованців Черкаської міської дитячої організації індіго-клуб «ІРІС». Таке поєднання, за словами місцевих владців, дозволяє ефективніше використовувати площі, відведені черкаському позашкіллю.

Після піврічної перерви вихованці Клубу юних моряків повернулися за парти історичного приміщення закладу, що в центрі міста. Дотепер юні моряки займалися у школі № 6. Там у розпорядженні вихованців клубу були спортивна зала та комп’ютерний клас. До навчання у відремонтованих приміщеннях закладу юні моряки стали нещодавно. Косметичний ремонт двох навчальних класів, вестибюлю, санвузла та господарчих приміщень провели коштом спонсорів і батьків.
Борис Батрак, екс-директор Клубу юних моряків 1980-1993 рр.: «Хлопці попрацювали на славу. Як пригадаю, в нас же тут колись і пожежа була. Ми тоді теж приміщення ремонтували, але нас більше було, більше грошей мали, можливостей більше. Але й зараз вони молодці, мені подобається тут, чисто, затишно».
У планах керівництва Клубу – обладнання зали силової підготовки. Приміщення вже є, говорить директор Владислав Підгурський, залишилося придбати інвентар.
Владислав Підгурський, директор Клубу юних моряків: «Один гурток тут займається повністю, інший приходить лише на факультативи з водолазної підготовки. Один гурток – це судноводії, а інший – це рульові мотористи».

Нині під керівництвом учителів діти ведуть історично-пошукову роботу. З часом це дозволить відкрити музей морської справи. Влітку на власній базі Клубу традиційно запрацює літній оздоровчо-тренувальний табір.
Данило Костін, 13 років: «Найбільше подобається на базу їздити, ми там ходимо на ялах на острова, відпочиваємо. Окрім того, ми там реставруємо яли, шлюпки. Ми в Севастополь їздили на військові кораблі дивитися. Навіть один раз жили в казармах офіцерських».
Ян Данилов, 11 років: «Я хочу стати капітаном. Якщо ним стану, то хочу разом зі своєю командою побувати в Америці та інших великих країнах».
Для того, аби історичне приміщення Клубу юних моряків знову запрацювало, неабияких зусиль доклали батьки вихованців закладу. Наснаги їм додавала зацікавленість малечі морською справою.
Сергій Павленко, голова батьківського комітету Клубу юних моряків: «Зацікавленість дітей дуже велика, а головне – вони прибрані з вулиць. Це нас, звісно, тішить. Діти при справі, і ця справа їм до вподоби. Хлопчаки справді займаються тим, що їм подобається».
Відтепер Клуб у своєму розпорядженні має кілька приміщень: історичну будівлю, кабінети школи № 6 і базу в с. Свидівок.
Михайло Шитко, заступник директора Клубу юних моряків: «У радянські часи в рік тут навчалося 900 дітей, посвідчення старшин за весь час тут отримали 15 тисяч хлопчаків. Багато з них зараз працюють у морі, на кораблях, дехто вже на пенсії».
Черкаський Клуб юних моряків запрошує на навчання в гуртки судноводіїв, старшин шлюпки, рульових мотористів, комп’ютерної навігації, основ дайвінгу, спортивної рибалки. Навчання у Клубі безкоштовне.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version