101 врятоване життя. Такий результат роботи черкаських рятувальників за минулий рік. Еменесники ліквідували 5 надзвичайних ситуацій і 2128 надзвичайних подій. Констатують: кількість загиблих зменшилася, а от постраждалих навпаки побільшало. Детальніше про роботу над помилками розповість Ольга Скорик.
На початку нового року Черкаські рятувальники традиційно підсумовують роботу за минулий. Він був порівняно спокійним. Торік на Черкащині трапилося 5 надзвичайних ситуацій і понад 2 тисячі надзвичайних подій. Кількість загиблих зменшилася до 334, констатують еменесники, натомість побільшало травмованих. За кількістю забраних життів лідирують ДТП – 113 осіб, на другому місці – пожежі. Їх в області було понад тисячу. У вогні загинуло 95 людей. Вода ж забрала життя 62 осіб, із них 5 – діти. Загалом за 2011-ий еменесівці врятували 101 життя.
Віктор Гвоздь, начальник УМНС у Черкаській області: «Завдяки злагодженій роботі, чітким професійним діям нам вдалося утримати контрольованою оперативну обстановку в області та досягнути позитивних результатів із основних показників. Вони на порядок нижчі середньостатистичних по Україні. Це дає змогу стверджувати, що ситуація в області була керованою, а дії скоординованими та відповідали викликам часу».
Найчастіше пожежі трапляються в сільській місцевості. У кожній тринадцятій гине людина. Все – через великі відстані. Рятувальники не встигають вчасно дістатися місця. Тож пріоритетним і надалі є створення місцевих пожежних команд.
Віктор Гвоздь, начальник УМНС у Черкаській області: «У 2011році місцеві команди були створені у Смілянському, Шполянському, Уманському, Монастирищенському та Чигиринському районах. Але ще є недоліки. Деякі керівники місцевих органів влади невідповідально поставилися до виконання розпорядження голови ОДА про створення місцевих пожежних команд».
Звіт черкаських рятувальників слухав заступник міністра надзвичайних ситуаціях Віталій Бут. Роботою підопічних залишився задоволеним. Проте й недоліки без уваги не залишив.
Віталій Бут, заступник міністра з надзвичайних ситуацій: «Так, не реконструйована регіональна система централізованого оповіщення; недостатньо реалізуються заходи щодо встановлення на об’єктах системи виявлення загрози виникнення НС – із 516 об’єктів змонтовано лише 24. Над цим треба ще працювати та працювати. За станом готовності фонду захисту споруд область посідає 13 місце».