додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Мисливці за первоцвітами та екологи: хто кого

Мисливці за первоцвітами та екологи: хто кого

0

Купуєте первоцвіти та левурду? Тоді ви також – браконьєр. І на вас, як і на продавців лісового золота, очікує чималий штраф – від 155 до 255 гривень. Так говорять правоохоронці. Цього сезону вони вже склали 9 протоколів за торгівлю весняними квітами. Однак торгівля червонокнижними рослинами не припинилася. У лісах та на ринках області триває щорічне протистояння між правоохоронцями та поціновувачами первоцвітів та левурди. Щоправда, цьогоріч рослини дещо врятував мороз на свято восьмого березня. Квіти ще не встигли розпуститися, тому їх і не зривали. Як рятують первоцвіти на Черкащині – у спецрепортажі далі.

Утім це лише у казках. Сьогодні за кожну вирвану квітку можна отримати добрячий штраф.
Сергій Дешлюк, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області: «Якщо в лісі буде пійманий порушник – то штраф за одну стебелинку буде складати 9 гривень».
І охочих зірвати білосніжну квітку цієї весни традиційно чимало, бідкаються лісничі та екологи. Щорічно за сезон в Україні зникає 20 мільйонів першоцвітів. Тож черкаські волонтери та правоохоронці захищають ніжну весняну квітку, як можуть.
Василь Борота, головний лісничий, ДП «Кам’янське лісове господарство»: «Лісовою охороною проводиться постійний контроль за дотриманням вимог по збереженню цієї рослини, охороняємо, старанно пояснюємо населенню, що не можна винищувати ці рослини».

Сергій Дешлюк, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області: «Проводяться рейди, де росте дана рослина, спільно з представниками лісового господарства, Канівського, Черкаського».
Утім рейди рейдами, а продавців первоцвітів на ринках – все одно чимало. Навіть міліція для торгівців – не завада.
Утім, вже за кілька секунд продавці починають хутко згортати бізнес.
Більш обережні торгують квітами та левурдою, не афішуючи свій бізнес.
Бабуся і міліція: «Це я купила собі… – Але у вас в руках гроші… – Ви купляли в неї леверду? – Да… – Та я нічого не продавала!!!»
Молодші та жвавіші мисливиці за лісовим золотом взагалі розмовляти із міліцією не налаштовані.
Галина, продавчиня первоцвітів: «Взагалі вигідний бізнес? – Та який вигідний!!! – Це по 1,50 і дорога 30 грн, і взагалі не беруть їх. – А ви жити хочете? – І вони хочуть жити!!! – Та… Ви знаєте скільки їх!.»
Жінка зізнається – квіти з Ірдиня вона привезла вперше. І востаннє, клянеться продавчиня.
Галина, продавчиня первоцвітів: «А що мені робити? 800 гривень пенсія – і за квартиру плати, за газ плати, де їх брать?»
Той, хто купує квіти – також браконьєр, наголошують екологи. І на нього чекає протокол і штраф від 155 до 255 гривень. Точний розмір визначить суд.
Микола Сидоренко, державна екологічна інспекція в Черкаській області: «Відповідальність одна – що для продавця, і покупця. Останні – не знають, що вони несуть таку ж відповідальність. Якби не купували – то її б ніхто не продавав, не заготовляв».
До того ж, життю первоцвітів загрожує не лише людська рука, а й червонокнижна сусідка левурда.
Василь Борота, головний лісничий, ДП «Кам’янське лісове господарство»: «Міжвидова конкуренція йде між левурдою і підсніжником. У них співпадає період вегетації і тому йде витіснення підсніжників левурдою».
Екологи закликають українців зберегти первоцвіти для майбутніх поколінь. Адже у найближчі роки в Україні можуть зникнути більш ніж 20 видів ранньоквітучих рослин, якщо не припиниться масове їх знищення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version