Комфортні зони відпочинку, місця для торгівлі, заняття спортом та розваги. Черкаси мають стати містом для людей. Переконаний Сергій Одарич. Черкасцям він презентував свій містобудівний маніфест. На захід запросили і моїх колег.
Генплан нашого міста заклали ще в кінці 18 століття, розповідає мер. Активно ж забудовувати Черкаси почали за радянських часів. У тодішніх владців, говорить Одарич, було своє бачення комфортного проживання містян.
Сергій Одарич, міський голова: "Якщо ви продивитесь всі імперські режими завжди робили гігантські площі. Щоб людина там почувала себе гвинтиком".
Ті часи вже ввійшли в історію, та Черкасам слід рухатись уперед, каже мер. Містобудівний план минулих століть вже не відповідає сучасним реаліям. Ідеями, як його покращити, ділиться Сергій Одарич. Їх, каже, назбирував більше десяти років. Досвід відвідин багатьох країн світу також згодився.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Простір, якщо він громадський, повинен бути доступний для всіх".
Акцент, каже, слід робити на розвитку зон відпочинку в Черкасах. Скажімо, 13-ти кілометрову прибережну зону зараз використовують неефективно. Її слід звільнити від промислових підприємств. Натомість заполонити туристичними та розважальними закладами. Людям має бути, де спілкуватися один із одним.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Базовим, що відрізняє міста від території – це наявність соціальних зв’язків. Це спілкування між людьми. Чим сильніші ці зв’язки – тим сильніша громада й яскравіше виражена спільна культура, багатші традиції і тим ця громада міцніша".
А ще Черкасам потрібна своя "родзинка". Місто має бути пізнаваним, говорить мер. Завдання ж презентованого маніфесту – визначити головні принципи забудови міста. Вони у підсумку допоможуть корегувати існуючий генплан Черкас.