До студентів по допомогу. Міська влада вирішила долучити молодь до вирішення сміттєвої проблеми. До майбутніх екологів, які навчаються у ЧНУ та ЧДТУ, міський голова із проханням приїхав особисто. Після півторагодинного діалогу у волонтери записалися більше трьох десятків осіб – студентів і викладачів. А після зимової сесії, сподіваються владці, лави добровольців збільшать на 50-70 осіб. Детальніше – в наступному сюжеті.
Сміттю бій! За три наступні роки міська влада обіцяє навести лад у Черкасах. У мерії розробили глобальну програму, аналогів якій немає в інших обласних центрах.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «На першому етапі ми плануємо оснастити всі домоволодіння персональними контейнерами. Паралельно плануємо запровадити роздільний збір сміття, щоб окремо викидали скло та папір».
У результаті, за підрахунками владців, уже за кілька років 80% сміття відправлятимуть на переробку, а на полігон потраплятиме всього 20%.
Володимир Гусаченко, начальник управління екології та раціонального природокористування МВК: «Ідея дуже гарна, тільки на неї потрібні кошти, якщо вони будуть, то на 100 % наведемо порядок у Черкасах».
Першим кроком у цьому напрямку стане налагодження системи вивозу побутових відходів із приватного сектора. Для цього вже придбали спеціальні контейнери.
Володимир Гусаченко, начальник управління екології та раціонального природокористування МВК: «11 тисяч контейнерів і домоволодінь. Це великий шматок роботи, який потрібно зробити за 2 місяці, щоб програма запрацювала в березні. Дуже багато треба працювати з населенням, укладати угоди».
Самотужки виконати такий обсяг роботи, зізнаються в мерії, комунальникам буде вкрай важко. Тому до втілення проекту в життя вирішили долучити студентів екологів ЧНУ та ЧДТУ.
Анатолій Кузьмінський, ректор ЧНУ ім. Б.Хмельницького: «Проект, який хоче запровадити міський голова, ми, обидва ректори, підтримуємо, вболіваємо та будемо докладати максимум зусиль, щоб він закінчився».
У мерії сподіваються, що з кількох сотень присутніх віднайдеться кілька десятків бажаючих стати волонтерами та донести інформацію про проект до жителів приватного сектора. Заохотили молодь і фінансово. За один підписаний договір про вивезення сміття з нового контейнера студентам пропонують 10 гривень. І оплату, і ідею загалом спудеї підтримали.
Катерина Пожелова, І курс ЧДТУ: «Я б погодилась, адже додатковий заробіток для студентів – це добре. Суму, яку назвав мер, я вважаю, нормальною».
Тарас Ткаченко, VI курс ЧНУ ім. Б.Хмельницького: «Я думаю, у майбутньому ми зможемо прибрати з вулиць нашого міста все сміття та весь бруд. Зробити крок до Європи, цивілізації, майбутнього».
Роботу із власниками приватних домоволодінь, поки що самостійно, розпочали комунальники. За вихідні їм вдалося обійти з півтори стоні дворів у «Дахнівці». А вже з вівторка їм на допомогу прийдуть студенти. Їх поки що близько 30 осіб, а після сесії обіцяли долучитися ще з півсотні.