Півмільйона в рік. Саме стільки зекономить 2-га міська лікарня, коли залишить рідні старі приміщення та переїде в нові. У департаменті охорони здоров’я МВК не відмовляються від ідеї економії та оптимізації. Дефіцит бюджету на цей рік складає понад 30 млн. грн. Одна з пропозицій істотного заощадження – переведення 2-ої лікарні в приміщення 2-го пологового будинку. Журналісти ВІККА-НОВИН бачили обидва приміщення та спілкувалися з лікарями.
8 будинків з’єднують більше 400 метрів труб. Вони подають тепло та гарячу воду в корпуси другої лікарні. На вулиці гріються тварини, а в приміщенні мерзнуть люди. Особливо в адміністрації.
Головний лікар Світлана Алексеєнко вже намилувалася будівельним шедевром 1954 року. Керівник хоче тепла. Система опалення не може обігріти кімнати, висота яких більше 4 метрів. В актовій залі більше десятка батарей.
Медперсонал буває тут лише на свята. Всю зиму велика зала забирає тепло та пустує. Нуль ефективності. На опалення медзаклад витрачає більше 72 тисяч грн. у місяць.
Світлана Алексєєнко, головний лікар 2-ої міської лікарні: «Більше 100 тисяч у зимові місяці. Дороге опалення. На електроенергію – 14 тисяч, вода – 1,5 тисячі».
Пацієнти терапевтичного відділення не мерзнуть. У коридорах хворі не гуляють, у палатах – тепло.
Михайло Ригайло, завідувач терапевтичного відділення: «Градусів 16 є, а в палатах – більше 20».
Скляна архітектурна задумка минулого століття, сьогодні не радує. Вікна дихають холодом, батареї не встигають нагрівати повітря.
Головний лікар Світлана Алексєєнко вже зважилася на доленосний крок.
Світлана Алексєєнко, головний лікар 2-ої міської лікарні: «Звичайно, чому б ні? Якби запропонували нам гарне приміщення, чому б ні. Якщо сюди не вкладати гроші, перспектив тут немає».
Прийняти цю лікарню може другий пологовий. Департамент охорони здоров’я вже все обмізкував і вирішив: 2 поверхи гінекології могли б вмістити всю лікарню. Завідувач відділення Віктор Лінь від цих нововведень не в захваті. Більше 25 років він створював комфортні умови за спонсорські кошти. Тепер доведеться з’їжджати .
Віктор Лінь, завідувач гінекологічного відділення: «Опалення нормальне, тепло. Збудували прекрасні біде, туалети, душові. Хворі виходять із лікарні задоволені».
Коли медичні заклади міста розпочнуть переїжджати, залежатиме від готовності дитячої обласної лікарні. Саме туди переїде частина дитячої міської та вивільнить приміщення для інших медичних закладів.