додому Новини на ВІККА ВіККА-новини «Махухіана, або Друге пришестя цвяха»

«Махухіана, або Друге пришестя цвяха»

0

Нове життя старим цвяхам дав черкаський художник і скульптор Олександр Дувінський. Експозицію «Махухіана, або Друге пришестя цвяха» митець презентувавв обласному художньому музеї. Роботи Олександра відрізняються нестандартністю в організації візуального простору, у виборі матеріалів, технік виконання, а також у формах і методах емоційного навантаження на глядача. Скульптурами з металу та сосисочного фаршу, представлених на «Махухіані», митцю вкотревдалося здивувати поціновувачів високого.

Бабуся художника була сиротою, працювала на цвяховому заводі. Зважаючи на особливості «тих» часів, старенька постійно жила у страху, пригадує онук, щодня готувалася до чергової біди чи катастрофи. Цією експозицією митець вирішив ушанувати її пам’ять. Старі гвіздки та металолом Олександр збирав на узбережжі Дніпра разом із однодумцями з творчого об’єднання «Междуречие Ганга и Дона».
Олександр Дувінський, художник, скульптор: «Я думаю, она бы порадовалась, если бы увидела, во что превращаются старые гвозди, к которым она когда-то была причастна».
Головний персонаж виставки «Махухіана, або Друге пришестя цвяха» – «Хухонька-Махухонька». Її образ, запевняє автор, прийшов до нього уві сні.

Олександр Дувінський, художник, скульптор: «Это не женщина и не мужчина, это собирательный образ маленького человека, человека со своими горестями и радостями».
Текст, який супроводжує кожну скульптуру, за словами Олександра Дувінського, домінує над витворами з металу та сосисочного фаршу. Міні-історії про «Хухоньку-Махухоньку» написані псевдо-білоруською мовою. Чому? Пояснюють друзі митця.
Сергій Козаченко, художник, друг: «С одной стороны, английский язык, с другой – Россия нас давит. Плюс внутри страны есть еще диалекты и суржик и так далее, так далее».
Скульптури Дувінського, створені з металевих рештків людської життєдіяльності, можна використовуватив побуті.
Наталя Вернидуб, куратор виставки: «Можна ось таким чином повісити прикраси на цю скульптуру. Тоді краса у вас буде, і скульптура буде виправдана уквартирі».
Як виявилося, у декого з відвідувачів виставки скульптури «Хухоньки-Махухоньки» вже є вдома. Таким сусідством поціновувачі високого задоволені.
Аліна Козаченко, відвідувачка виставки: «У меня есть пару «махухоньок» дома, мне они нравятся. Вообще вторчество дяди Саши в принципе».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version