Маленьких черкасців не лишає у спокої коклюш. Ця хвороба рідкісна. Проте останніми роками нашу малечу вона атакує все частіше. Статистика вражає: випадків захворюваності лише за дев’ять місяців цього року побільшало вдвічі, які рівняти до минулого. А все тому, кажуть лікарі, що вакцини проти недуги нема. У місті проти коклюшу не щеплювали дітей уже півроку.
Коклюш – хвороба підступна й оманлива. На перший погляд від звичної ГРВІ її і не відрізниш. Упізнати симптоми бактеріальної інфекції можна лише на 2-3 тиждень після зараження. З’являються приступи задушливого кашлю, іноді навіть зупиняється дихання. Хвороба особливо небезпечна для діток, котрим менше двох років.
Людмила Назарова, дитячий лікар-інфекціоніст: «Если начать его лечить раньше, то таких сильных приступов не будет — это первое, и второе — у привитых детей он протекает легко, под маской обычного ОРВИ».
Допомогти дітям легше перенести недугу в Черкасах не виходить. Із вакциною проти коклюшу сьогодні в місті сутужно. Її просто немає.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Той, факт, що немає вакцина, нас турбує. Бо накопичується дуже велика кількість не щеплений дітей. При контакті виникає ланцюгова реакція, бо немає імунітету».
Як правило, проти коклюшу лікарі вакцинувати дітей мають тричі. Натомість календар щеплень черкаської малечі вже півроку не заповнюють. Перебої з вакцинацією вже дають про себе знати. Показник захворюваності у цьому році, якщо порівняти із минулорічним, зріс удвічі. Головний санітарний лікар Черкас у нашій присутності телефоном дізнається останні новини про постачання препаратів. Каже: надійшло лише близько тисячі доз.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Це недостатня кількість».
Уся тяганина з вакциною, кажуть санепідеміологи, через ускладнені нині тендерні процедури. Утім черкаські лікарі не втрачають надію на профільне міністерство. Бо там обіцяють: механізм закупівлі профілактичних препаратів налагодять.