Кинути палити – місія здійсненна. Щороку у третій четвер листопада у світі відзначають Міжнародний день відмови від куріння. Ідея полягає в тому, аби закликати людей відмовитися від згубної звички хоча б на день, звернути увагу на те, якої шкоди їхньому здоров’ю завдає кожна викурена цигарка. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щодесять секунд на планеті вмирає один затятий курець. До 2020 року цей показник може зрости до однієї людини щотри секунди. Екс-курці запевняють: позбутися нікотинової залежності можна. Як саме – дізнавалася Марина Лук’яненко.
Віктор узяв цигарку до рук у 16. Говорить: такою була компанія. Всі курили й він почав. Спочатку 1-2 цигарки на день. Потім 1,5-2 пачки. Палив Віктор близько 35 років. Полишити згубну звичку намагався не раз.
Віктор Чубенко, житель м Черкаси: «Один раз кидав палити сам. Десь тиждень протримався. Потім ще раз вирішив, мені знайомі з Америки надіслали спеціальний пластир. Після двох затяжок ніби вже й курити не хочеться, але все одно куриш».
Урешті покинув палити без пігулок і пластирів. Назавжди забути про цигарку змусила лише одна фраза, що прозвучала із вуст жінки.
Віктор Чубенко, житель м Черкаси: «Який же ти чоловік, якщо ти не можеш відмовитися від такої згубної звички?! Як можна від тебе чекати більшого, якщо ти не можеш зробити навіть це?! Я в ту ж мить викинув пачку цигарок і все».
Минуло вже 8 років. Відтоді, запевняє Віктор, – жодної цигарки. Лікар за фахом Дмитро Задериголова свою першу цигарку вже й не згадає… Утім пригадує часи, коли викурював до 3-ох пачок на день. Йому – курцю із 20-річним стажем – нікотинову залежність допомогла здолати сила волі.
Дмитро Задериголова, лікар: «Так, це не морфій, це не опіати, залежність не занадто така потужна, яку б не можна було перемогти, але це залежність. Коли ми стаємо вільними від цигарки, то ми лише перші 3 дні маємо фізичну залежність, психологічна залежність триває до 3-4 тижнів».
Інтернет пропонує свій топ-перелік. Найчастіше мережа радить лікарські препарати – спеціальну жувальну гумку, нашкірні пластирі, інгалятори, пігулки. Не пасуть задніх народні рецепти. Зарадить біді також спеціальна література, фізичні навантаження, психотерапія. Утім, наголошують фахівці, ще краще – просто усвідомити, що паління – це зло, а кожна цигарка – це маленький Чорнобиль.