Життя важливіше за швидкість. Під такою назвою пройшла акція в рамках проекту «Майстерня громадської активності». Головна мета заходу – навчити маленьких черкасців правилам дорожнього руху. Протягом дня діти вчили дорожні знаки та як правильно переходити дорогу. Деталі – в наступному сюжеті.
Життя важливіше за швидіксть – саме це вирішили довести вихованцям літнього табору «Велика гра» волонтери проекту «Майстерня громадської активності». Зранку юні черкасці вивчають правила дорожнього руху. Ідея такого проекту належить черкащанці Наталії Кучеренко.
Наталія Кучеренко, ініціатор проекту: «Пояснюється діткам, чому не можна порушувати правила дорожнього руху. У нас так повелося: із найменшого віку привчати дітей до того, що необов’язково пристібати паски безпеки в авто. З дитинства так привчають, а на дорослих водіїв уже не вплинеш. Тому я вирішила впливати на маленьких дітей, аби вони привчалися до безпеки дорожнього руху».
Аби засвоїти правила було легше, процес навчання поділили на декілька етапів, а дітей – на групи. Юні черкасці поетапно проходили точку за точкою. Спочатку дивилися соціальне відео та обговорювали його з інструктором. Потім в ігровій формі вивчали правила дорожнього руху. Кульмінацією заходу став квест.
Наталія Кучеренко, ініціатор проекту: «По табору розвішали конверти із завданнями та загадками. Відгадуючи загадку, вони дізнаються, до якого наступного місця треба дійти. Зібравши всі конверти, діти збирають пазл. Там – соціальна картинка, яка пояснює, чому необхідно пристібати паски безпеки».
Родзинкою проекту стало те, що малечу навчали старші діти. Тому засвоєння правил дорожнього руху відбувалося не лише цікавіше, але й легше.
Ян Данілов, учасник: «Мені сподобалося, що тут навчають правилам дорожнього руху, як треба переходити дорогу, по чому. А ще – які є кольори світлофора та на які можна переходити».
Аліна Смик, учасниця: «Мені сподобалося те, що там розповідають, що треба пристібатися всім в авто, що не треба відволікатися, коли їдеш, дивитися на дорогу, не балакати по телефону, не палити та не робити нічого такого».
Близько сотні юних черкащан долучилися до проекту «Життя важливіше за швидкість». Свої враження маленькі учасники в майбутньому втілять у малюнках. У планах організаторів – зробити подібні заходи традиційними.