додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Майже чотири тисячі черкащан мають статус ВІЛ-позитивних

Майже чотири тисячі черкащан мають статус ВІЛ-позитивних

0

СНІД на Черкащині поширюється семимильними кроками. За офіційними даними, майже чотири тисячі черкащан мають статус ВІЛ-позитивних. А це в половину більше, ніж торік. Зупинити цю недугу, переконують борці зі СНІДом, допоможе здоровий глузд. Адже запобігти хворобі легше, аніж жити з нею. Історії ВІЛ-позитивних людей у сюжеті Наталії Кириленко, присвяченому Всесвітньому дню боротьби із «чумою ХХ століття».

За плечима у Олександра 20 років наркозалежності. Про свій ВІЛ-позитивний статус знає 4 роки. Дізнався про це, коли потрапив у лікарню з проблемами травлення. Крім основних аналізів, йому зробили аналіз крові на ВІЛ.
Олександр Яківець, голова правління громадської організації «Позитивне життя»: «В тот период я относился к группе риска, я много лет употреблял наркотики, для меня это было не удивительно, но немножко шокировало».
Відтоді Олександр вирішив раз і назавжди відмовитися від свого попереднього способу життя. Говорить, було не легко. Треба було і за лікування братись, а ще – раз і назавжди зав’язати з наркотиками.
Олександр Яківець, голова правління громадської організації «Позитивне життя»: «Мне нравится эта фраза «Спасение утопающих – дело рук самих утопающих», я понимаю, что обижаться нету смысла, заниматься собой – это главная идея моей жизни».

Уже 4 роки Олександр не вживає наркотики та алкоголь. Кинув курити. І це ще не всі здобутки життєрадісного чоловіка. Нині він – студент 3 курсу. Здобуває професію психолога в одному з Одеських вишів.
Олександр Яківець, голова правління громадської організації «Позитивне життя»: «Меня наверное в этой истории больше вдохновила моя любимая женщина, которая не является ВИЧ – позитивной и когда мне пришлось рассказать об этой болезни, она дала мне шанс на вторую жизнь».
На Черкащині таких, як Олександр, майже чотири тисячі осіб. А це в половину більше, ніж торік. Змінилися і жертви цієї недуги. Хвороба наркоманів 90-их тепер вражає любителів незахищеного сексу. Це молодь віком від 15 до 24 років. Саме вони в групі ризику. Виявивши ВІЛ-інфекцію, радить Олена Стрижак, необхідно стати на облік до обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.
Олена Стрижак, голова правління Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Це запорука того, що потім, коли стане потреба в отриманні ліків або профілактики для жінки, яка хоче стати матір’ю, то вона може отримати безкоштовно препарати для попередження передачі ВІЛ від матері до дитини, якщо людина не стоїть на обліку, то вона препарати не зможе отримати».
Допомагають сотням людей, які хворіють цією недугою і в благодійній організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Сюди потрапляють за бажанням.
Олена Стрижак, голова правління Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Клієнтами нашого центру є близько 700 клієнтів, в цю цифру входить 200 дітей».
Усі клієнти організації, без винятку, щодня отримують консультації. За потребою – соціальний супровід, гуманітарну допомогу та допомогу в обстеженні та лікуванні. Серед ВІЛ-інфікованих тут і діти. Для них тут створили дитячий центр «Теремок». Щодня його відвідують більше десяти дітей.
Олена Стрижак, голова правління Черкаського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Зараз ми плануємо із січня 2011 року розширити свою діяльність на дітей з особливими потребами, тобто це діти інваліди, плануємо зробити тренажерну залу, найняти спеціаліста з масажу, поки що це будуть діти Соснівського району».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version