додому Новини на ВІККА ВіККА-новини МАФи: розселять, демонтують і захистять від недобросовісної конкуренції

МАФи: розселять, демонтують і захистять від недобросовісної конкуренції

0

Міська влада всерйоз взялася за упорядкування малих архітектурних форм. Першим кроком до цього стало розроблення проект-схеми та положення щодо їх розміщення. Так, згідно з новим проектом, із тисячі вже існуючих у Черкасах МАФів – 300 не відповідають встановленим вимогам, а тому підлягають демонтажу. Та перш ніж перейти до рішучих дій, владці вирішили доопрацювати проект спільно з власниками міських МАФів. Адже політика з упорядкування розміщення МАФів у місті, за словами керманичів, не має характеру боротьби з малим підприємництвом – усе лише заради добросовісної конкуренції та благоустрою міста.

Кіоски, павільйони, пересувні торгові точки – усе це МАФи, тобто малі архітектурні форми. Сьогодні таких торгових конструкцій у місті близько тисячі. Та більшість із них розміщена хаотично, не відповідає вимогам або взагалі функціонує без дозвільної документації. Покласти цьому край вирішила міська влада. Для цього разом з управлінням архітектури розробили комплексну схему розміщення МАФів. Долучитися до процесу її вдосконалення запросили й підприємців. Адже мета архітектурної революції – не перешкоджати малому бізнесу, а навпаки – не допустити розвитку недобросовісної конкуренції.
Змусити підприємців дотримуватися закону – ось першочергове завдання, запевняють чиновники.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Виникає питання: чому один інвестує, вкладає кошти, робить все цивілізовано і правильно, а доход від цього отримує зовсім інший?».

На встановлення МАФів будуть деякі обмеження. Так, недозволеною стане торгівля біля пам’ятних місць – там буде запроваджена стометрова зона. Крім того, заборонять розміщувати МАФи на газонах, пішохідних доріжках та біля інженерних мереж. Об’єкти торгівлі також не повинні бути встановлені ближче 15 метрів від споруд. Визначеною буде відстань і при встановлені МАФів поруч із ринками та стаціонарними об’єктами. Пріоритет буде надаватись лише тим, хто торгуватиме водою, морозивом і пресою. Особливо суворою стане вимога до точок із продажу тютюнових і алкогольних виробів. Їхня кількість обмежать, а біля навчальних та спортивних закладів взагалі приберуть.
А ось для тих підприємців, хто прагне утримувати свої кіоски на зупинках, є декілька варіантів. По-перше, власним коштом побудувати за типовим проектом кіоск у комплексі із зупинкою. Ціна такого рішення – 100 тисяч гривень, натомість – купа переваг.
Оксана Поліщук, начальник відділу дизайну міського середовища та вуличної інфраструктури МВК: «Якщо вже встановлена комплексна зупинка, то існування додаткових кіосків на цій території є забороненим».
Можливі і інші варіанти. Наприклад, якщо поруч із зупинкою вже є торговий об’єкт, то встановлювати комплексну зупинку не будуть, однак за певних умов.
Оксана Поліщук, начальник відділу дизайну міського середовища та вуличної інфраструктури МВК: «Ми не будемо встановлювати там кіоск у комплексі з зупинкою, якщо ви візьмете на себе витрати на утримання цієї зупинки».
Доопрацьовувати проект-схему будуть ще тиждень, урахувавши всі пропозиції та побажання бізнесменів. Потому обговорений проект затвердять на сесії міської ради.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version