Від нестерпної спеки стовпчики термометрів зашкалюють. У такі дні лікарі радять утамовувати спрагу звичайною водою, менше гуляти вулицями вдень та одягати панамки. Водночас потрібно перебувати в тіні, бо розсіяні сонячні промені корисні для людського організму.
Стовпчики термометрів зашкалюють. Кожен рятується по-своєму.
Олексій, житель м. Черкаси: «На пляж ходимо, панамки одягаємо».
Віталій, житель м. Черкаси: «Якщо в село їду, то душ приймаю, а в Черкасах, то кондиціонер є».
Олена, жителька м. Черкаси: «Водичкою».
Улітку не обійтися без рідини. Як стверджують лікарі, під час спеки організм втрачає багато води та мінеральних солей. Тому виникає додаткове навантаження на серце та збільшується ризик утворення тромбів. Аби уникнути тяжких наслідків, медики радять дотримуватися декількох правил.
Галина Мельник, гастроентеролог: «Багато хто вважає, що соки втамовують спрагу, але кислоти, які містяться в них, і викликають спрагу. Особливо небезпечно давати дітям газовані напої, ще й солодкі, вони висококалорійні. Дуже викликає спрагу кава, пиво й алкогольні напої, тому у спеку краще від них відмовитися, особливо в денний період».
Аби уникнути серйозних змін в організмі, корисно вживати те, з чого ми складаємося, говорять лікарі. Вода повинна бути живою та насиченою киснем. Водночас воду у пляшках, яка заполонила полиці магазинів, лікарі називають мертвою.
Галина Мельник, гастроентеролог: «Якщо вода стояла у пляшках, там кисню немає. Для того, щоб вона тривалий час зберігалася в пляшках, у неї додають антибіотики».
Не менш популярний напій у боротьбі зі спрагою – квас.
Марія, продавчиня квасу: «Когда жарко, то покупают. Я и сама пью, и люди берут, даже есть постоянные покупатели. Квас – это напиток старинный».
У спеку лікарі закликають обмежити вживання тяжкої їжі. Натомість досхочу ласувати соковитими фруктами.