додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Кредитні спілки: «останні з могікан»

Кредитні спілки: «останні з могікан»

0

Попри зниження фінансових активів на третину за останній рік, 10 кредитних спілок Черкащини ще вірять у перспективне та світле майбутнє. Ще кілька років тому їх було вшестеро більше. Кредитні спілки, які нині діють, обіцяють повернути кошти за заборгованими депозитами й сподіваються, що держава нарешті зверне увагу на їхні проблеми. Пов’язані вони із корупційним тиском, надмірними перевірками та антирекламою, яку проводять окремі люди проти конкретних спілок.

До трагедії у сфері кредитних спілок минулих років призвели псевдокредитні кооперації та значні помилки в управлінні низки установ. Так вважають керівники тих спілок, що таки вижили в цій війні. З 60 організацій в області залишилося всього близько десятка. Їхні керівники нині активно борються за право на існування та вигадують, як повернути втрачену довіру вкладників. Ольга Гордієнко, голова правління кредитної спілки: «Наше головне завдання – переконати вкладників у тому, що вони не помилилися у виборі. Гроші, які вони вклали., будуть обов’язково повернуті. Просто ми зараз опинилися в таких умовах».
Керівники кредитних спілок упевнені: в ті часи довіру населення нищили штучно. Під чиєсь конкретне замовлення.
Олексій Арапов, голова правління кредитної спілки: «Ще до кризи у пресі озвучували, що 200-300 кредитних спілок України повинні покинути цей ринок, тобто ця криза була вигідна конкретним людям».
Працювати повноцінно кредитним спілкам нині продовжують заважати, скаржаться їхні керівники. Останніх бентежать і надмірні перевірки.

Геннадій Мельниченко, голова правління кредитної спілки: «Так, за останній рік у нашій кредитній спілці було більше 40 перевірок. Це різні органи».
А ще – кредитні спілки, на думку Геннадія Мельниченка, відчувають на собі чималий корупційний тиск.
Геннадій Мельниченко, голова правління кредитної спілки: «Корупційний тиск справді великий. Наприклад, щоб отримати ліцензію – треба перерахувати чималі кошти на окремі рахунки. Звісно, моя спілка цього не робила».
Робив чи не робив це пан Мельниченко, але ціна за таку послугу йому відома. Вона складає від 8 до 12 тисяч доларів. Натомість забрати ліцензію можуть за дрібницю, скаржаться представники спілок. Вони нині мріють про підтримку держави. Як тільки Україна нарешті простягне їм руку підтримки, обіцяють голови правління, кредитні спілки запрацюють по-новому – на користь людям. Однак допоки ці крики про допомогу влада й чути не хоче.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version