додому Новини на ВІККА ВіККА-новини КП «Черкасиводоканал» придбав спеціальний прилад для пошуку поривів

КП «Черкасиводоканал» придбав спеціальний прилад для пошуку поривів

0

Пошуки наосліп у минулому. Відтепер виявляти пориви на мережах водопостачання та водовідведення, а також незаконні підключення буде куди простіше. Комунальне підприємство «Черкасиводоканал» придбало спеціальний прилад – витокошукач. Німецький апарат із точністю до сантиметрів вкаже на якому відрізку трапилася халепа або несанкціоноване під’єднання до трубопроводу. Диво техніки в дії, бачила Ольга Скорик.

Пориви на мережах водопостачання та водовідведення трапляються ледь не щодня. Тільки за півроку водоканалівцям довелося ліквідовувати таких понад півтори сотні. Кожен третій виявити вкрай важко, нарікають фахівці.

Василь Чорний, інженер-інспектор КП «Черкасиводоканал»: «Завжди була проблема, що витік може вийти десь у стороні від труби, від місця пориву. Все залежить від того, де лежить труба. Якщо під дорогою, то, як правило, витік виходить на ширину проїжджої частини і взагалі було проблемно найти. Якщо зимою, то були випадки, що від труби витік йшов метрів на 5-7 в сторону, там трубопроводу навіть немає, а він вибив, де була слабша земля. Тобто можна копати і шукати дуже довго».

Поневіряння наосліп у минулому. Комунальне підприємство «Черкасиводоканал» придбало спеціальний прилад – так званий витокошукач. Апарат німецький, з високою чутливістю. Три спеціальні датчики дозволяють із точністю до сантиметрів визначити місце пориву. Для цього їх потрібно встановити на трубопровід.

Василь Чорний, інженер-інспектор КП «Черкасиводоканал»: «Приблизно знаємо, що тут тече вода. Ставиться датчик до цього місця і після, якщо є відгалуження, то ще й там. Вони одночасно вмикаються і записують шум труби. І вставляємо в кейс, і зчитуємо на комп’ютер. Кожен датчик записав свій шум і сумарно видно, де був пік. Де пік – значить максимальна можливість, що там є витік».

За якихось 15-20 хвилин результати готові. Пристрій дозволить суттєво зекономити час, людський ресурс та гроші, радіють комунальники. До всіх вигод, витокошукач допоможе водоканалівцям ще й точно встановити місця незаконних підключень до мережі. Адже охочих користуватися міським водогоном та каналізацією за чужий кошт вистачає.

Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Ми вели пошуки з початку року і придбали досить новітній прилад для пошуку витоків і несанкціонованих підключень. І в нас є можливість виконувати цю роботу на наших мереж. Більше того, ми пропонуємо нашим колегам, які експлуатують мережу теплопостачання, газопостачання для моніторингу, для обстеження цілісності магістралі трубопроводу, ми можемо виконувати цю робот у на платній основі. Тому що ми вважаємо, що це наша спільна справа – берегти ресурс такий як питна вода, як гаряче водопостачання, бо це кошти наших громадян».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version