додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Корисні властивості меду

Корисні властивості меду

0

Той, хто його постійно вживає, лишається молодим, не хворіє та довго живе. Так про мед говорили ще давні лікарі. Корисні властивості солодкої панацеї визнають і сучасники. Мед корисний усім: від маленьких дітей до людей похилого віку. До його складу входить чи не вся таблиця Мендєлєєва, чимало вітамінів і мікроелементів. Порівняно з ліками, він і набагато дешевший. Корисну інформацію про мед збирала для вас Марія Гаврилян. Далі сюжет із циклу «На замітку».

Займатися бджільництвом люди почали лише 6 тисяч років тому. А корисні властивості меду навіть і сьогодні відомі не всім. За своїм хімічним складом він надзвичайно багатий. У ньому близько 300 речовин.
Галина Полинько, лікар-дієтолог: «Заліза там найбільше. Калію, кальцію, натрію. І мідь, і олово. Цинк. Є всі ті метали, які є в крові, в тій пропорції і в тій кількості».
Багатий мед і на вітаміни. Наприклад, вітаміну А в ньому більше, ніж у моркві. Є комплекс вітамінів В, Е, К, С тощо. У складі й органічні кислоти, а також фруктоза та глюкоза, які легко засвоюються організмом. Тому і традиційна, і нетрадиційна медицина визнають: мед – надзвичайно корисний.
Галина Полинько, лікар-дієтолог: «Хто хоче лишатися молодим, треба щодня вживати мед (після 45 років). Як показують дослідження останніх років, всі довгожителі є прихильниками меду».
Вживати мед не рекомендують лише діабетикам і тим, хто має на нього алергію. Лікарі радять їсти його і дітям, і дорослим, і людям похилого віку, а також вагітним жінкам.

Галина Полинько, лікар-дієтолог: «Стаціонарний прийом його впливає на обмін речовин, імунну систему, на роботу кишківника, серцевої системи».
Щоправда, мед дуже калорійний. Натомість через високий вміст моноцукрів він не пліснявіє при тривалому зберіганні навіть у сприятливих для розвитку мікроорганізмів умовах. Це засвідчує, мед має антимікробну дію. Тому його особливо радять вживати при застудних захворюваннях.
Григорій Савич, бджоляр: «Треба взяти до рота, потримати. Щоб він розтанув, потім по горлу. Потім вже можна запити чаєм чи перевареною водою».
Григорій Савич бджоляр із 40-річним стажем. Щоб підняти тонус і покращити загальний стан організму, говорить чоловік, солодку речовину краще вживати натщесерце.
Григорій Савич, бджоляр: «Уранці встав і ложечку прийняв, а також за годину до вживання їжі».
Корисні поради охоче дає і продавець Лілія Анатоліївна.
Лілія Олійник, бджоляр: «Якщо, наприклад, є проблеми з серцем, то краще не вживати липового, а краще гречаний. Він і для серця, і для печінки, і для судинної системи».
На жаль, нині покупцям далеко не завжди пропонують справжній мед.
Лілія Олійник, бджоляр: «Мед, на жаль, можна відрізнити тільки лабораторним способом. Коли купуєте – питайте лабораторні висновки. У кожного пасічника повинен бути такий документ».
За словами бджолярів, корисний не лише мед, а абсолютно всі продукти, до яких має відношення бджола. Навіть саму комаху використовують у лікарських цілях. Михайло Петрович пропонує покупцям мертвих бджіл.
Михайло Петрович, бджоляр: «Берется 10 граммов на поллитра водки. Настаивается 10 дней. Потом по чайной ложке. 2 дня попили по чайной. Потом по столовой 2-3 раза в день. Лечит рак, туберкулез, сердечные, печень».
Хоча мед довго не псується, все ж варто знати певні умови його зберігання. Солодку речовину більш аніж трирічної давнини вживати не варто. Зважаючи на здатність меду вбирати сторонні запахи, бажано зберігати його в чистих, щільно закритих посудинах. Під впливом прямих сонячних променів його антибактеріальні ферменти руйнуються. Марія Гаврилян, кореспондент: «Мед – це не лише дієвий лікарський засіб. Це також і смачна профілактика. Особливо приємно запобігати хворобам у холодні зимові дні в хорошій компанії».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version