Самі собі господарі. У Черкасах натепер створено вже 118 об’єднань співвласників багатоповерхівок. І їх лише більшатиме, прогнозують у мерії. Мовляв, вигоди такого господарювання – очевидні. Посадовці обіцяють допомагати в оформленні необхідних документів та, звісно ж, грішми. Так, на 2012 рік профільний відділ міськвиконкому підготував нову програму «Формування та стимулювання ОСББ». За нею, на підтримку об’єднань співвласників у бюджеті розвитку закладуть 3 мільйони гривень. Там, де житловий рай вже панує, побували кореспонденти ВІККА-НОВИН.
У теплі й добрі зустрічатимуть холоди мешканці 23-го будинку по вул. Горького. З часу утворення тут ОСББ минуло лише 3 роки, утім співвласникам вже є чим похвалитися. Вони відремонтували дах, системи тепло- та водопостачання. А ще утеплили стіни.
Майя Лебєдєва, голова ОСББ «Ян»: «Утеплюємо будинок новим матеріалом – це газобетонний утеплювач. Це екологічно чистий матеріал, не токсичний, не горючий, термін його експлуатації понад 50 років. Утеплюючи таким матеріалом, ми вже будемо спокійні, ставимо лічильники й будемо економити на теплі».
В ОСББ «Ян» порахували: утеплення, яке обійшлося місту та мешканцям у 360 тисяч гривень, окупиться за 2 опалювальні сезони. Загалом, працюючи за програмою співфінансування «50 на 50», мешканці Горького, 23 провели капремонтів на суму 600 тисяч гривень. За 44 роки – це вперше.
Майя Лебєдєва, голова ОСББ «Ян»: «Мешканці з повагою ставляться до будинку, бережно, тому що сюди вкладена частинка грошей кожного мешканця, кожного власника, адже саме ми є співвласниками нашого будинку».
Такий житловий рай – заслуга самих мешканців, говорять у профільному відділі МВК. Там же зазначають ОСББ у Черкасах стає все більше.
Юрій Івченко, начальник відділу сприяння ОСББ Черкаського МВК: «Якщо у 2008 році в нас було 60 ОСББ, то у 2009 році – вже 86, у 2010 році – 105. Сьогодні кількість утворених ОСББ на кінець року – 118».
Це 7% від житлового фонду міста. Результат для України – середній. Найбільше ОСББ у Херсоні, а найменше – у Кривому Розі.