додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Кому не шкода грошей на благодійність?

Кому не шкода грошей на благодійність?

0

Мода на благодійність. Чи допомагаєте Ви тим, хто цього потребує? Із таким запитанням ВІККА-НОВИНИ звернулися до відвідувачів ВІККівського сайту. Більшість опитаних, а це 38%, віддають речі та іграшки тим, то цього потребує. Грошима допомагають понад 20%. Стільки ж вважають, що люди самі повинні вирішувати свої проблеми. Хто, кому та з яких міркувань допомагає? Мода це чи поклик душі? З’ясовувала Марина Лук’яненко у спеціальному репортажі.

Нині Маринка – життєрадісна, активна й що найголовніше – здорова 9-річна дитина. Дівчинка ходить до школи та відвідує уроки вокалу. Ці кадри піврічної давнини. Тоді життя Маринки висіло на волосинці. Дитині терміново була потрібна коштовна операція на серці. Майбутнє дівчинки опинилося в руках небайдужих містян. Серед черкаських багатіїв таких катма.
Олександр Кутній, батько: «У нас дуже багато людей, які мають достатньо грошей, які просто могли б відразу дати ці кошти на операцію, але… нехай Бог їм буде суддею. Деякі депутати прийняли, вислухали, чим змогли – допомогли, а бували такі, що казали: «Ви не з нашого округу, нічим не можемо допомогти». І навіть не вислухали».
Допомогли сім’ї Кутніх прості люди.
Олександр Кутній, батько: «Хто 5 гривень, хто 10, хто 20, а хто 50, але саме завдяки таким людям ми й назбирали потрібну суму».
Із миру по нитці – Маринці 56 тисяч гривень. Згодом виявилося, потрібно на 6 тисяч більше. Щоразу, коли перевіряв кількість грошей на рахунку, згадує батько, завмирало серце. Небайдужі родину в біді не лишили. Потрібні гроші зібрали, й Маринці зробили операцію.

Олександр Кутній, батько: «Не моя дитина, її ніби просто підмінили. Коли в неї до операції робочий тиск був 70/40, то зараз 105/70, серце взяло на себе всі необхідні функції, немає синюватості на губах і під очима, на щічках рожеві капілярчики з’явилися, дитина почала жити заново».
Такі історії, за словами соціально активного ді-джея радіо «DALMATIN» Олі Касьянової, зачіпають за живе, насамперед, жінок. Мовляв, спрацьовує так званий материнський інстинкт. Оля – не виняток. Ведуча неодноразово була організатором благодійних концертів. Підсумовує: на крик про допомогу відгукуються, як правило, ті, кому б вона не завадила самим.
Ольга Касьянова, ді-джей радіостанції «DALMATIN»: «Когда выворачиваем ящик, видим купюры в основном по 10, по 20 гривен. Прекрасно понимаем, что вряд ли на таких акциях где-то поблизости останавливается «Лексус», из него выходит пузатый дядя и выкладывает свои денежки. Нет, мы видим простых людей, которые всегда готовы помочь».
Тішиться Оля тим, що місцеві діти подекуди ініціативніші за дорослих.
Ольга Касьянова, ді-джей радіостанції «DALMATIN»: «Большая радость, что в Черкассах просто так получилось, что они поняли сами, что могут делать добрые дела, помогать своим талантом или желанием другим людям. Очень быстро ребята сами поняли, письмо в горисполком написали, о месте договорились, аппаратуре, благо откликаются наши местные звукорежиссеры, так что проблемы нет».
Активність благодійників залежить від того, на що збирають кошти, переконана очільниця БФ «Наддніпрянський» Анна Харченко. Вона наводить усеукраїнську статистику. Грошей не шкодують на дітей, людей із особливими потребами та на тварин-безхатьків.
Три роки тому Аня відновила в Черкасах традицію проведення благодійних балів та аукціонів. Цього року такий відбудеться 1 грудня. Гроші збиратимуть на потреби немовлят-відмовників, які перебувають у Черкаській міській дитячій лікарні.
Анна Харченко, президент БФ «Наддніпрянський»: «Їм дуже необхідна допомога. Зокрема, дитячий візок, щоб перевозити немовлят із цього відділення на процедури в інший корпус, бо ж на вулиці холодно, потрібно багато матеріалів таких, як присипки, соски, памперси».
Важливо, скільки благодійників відгукнуться на запрошення та завітають на бал, говорить Аня.
Анна Харченко, президент БФ «Наддніпрянський»: «Дуже важливо, щоб були торги, тому що коли просто поїли та пішли, а така практика в нас також була, то, звичайно, за виручені кошти можемо набагато менше зробити, тому що й коштів, власне, менше».
Найбільше коштів зібрали у 2009-му – 21 тисячу 500 гривень. 2010-го доробки митців розійшлися задешево. Грошей зібрали вдвічі менше.
Альтернатива такого аукціону – інтернет. Минулого місяця в соціальній мережі стартував соціальний проект «Купи собі побачення». Його започаткували Петро Землянко й Олег Бурган.
Олег Бурган, координатор проекту «Купи собі побачення»: «Кошти, зібрані під час проведення благодійного аукціону «Купи собі побачення», будуть витрачені на речі або обладнання для онкодиспансеру, це буде залежати від суми».
Орієнтувалися, перш за все, на студентів, однак серед учасників є й ті, кому за 30. За місяць до проекту долучилися більше 1000 черкасців.
Петро Землянко, координатор проекту «Купи собі побачення»: «Найбільші ставки серед дівчат – 100 гривень. Серед хлопців трішки менше – близько 300 гривень».
Боротися за вподобаний лот учасники аукціону можуть до 16 листопада. Потому інтернет-торги зупинять. Пари попрямують на побачення. А онкохворі дітки отримають таку потрібну їм допомогу.

P.S. Ті, хто прямо зараз потребує Вашої допомоги, тут https://vikka.ua/ua/catalog.php?bl=2&pid=58&rid=100&p=0&view=690

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version