додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Колотнеча у тролейбусному парку

Колотнеча у тролейбусному парку

0

У черкаському тролейбусному парку неспокійно. Тут розпочалася справжня війна між новим керівником і членами профспілкового комітету підприємства. Вони стверджують, що після виходу колективу на акцію протесту щодо невиплати заробітної плати керівник розпочав проти членів профкому справжній терор. Заробітні плати суттєво поменшали, і з підприємства за останній місяць звільнилися 30 людей. Сам же Віталій Дядченко запевняє: це не утиски, а наведення ладу на тролейбусному підприємстві. У конфлікті розбиралася Світлана Пічугіна.

Черкаські тролейбусники у відчаї. За липень і серпень їм не виплатили зарплату. Борг – близько 3,5 млн. грн. Через це, говорять, були змушені 11 серпня вийти на акцію протесту. Після цього, стверджують члени профспілкового комітету, проти них розпочався справжній терор із боку керівництва. Почали урізати зарплатню, позбавляти премій, переставляти на інші маршрути, люди звільняються десятками.
Наталія Тарасенко, голова профспілкового комітету КП «Черкасиелектротранс»: «За то, что мы отстаивали интерес, за то, что мы добивались только того, чтобы все было сделано по закону, мы не требуем ничего другого, только чтобы все было, как в колдоговоре и КЗОТ. К сожалению, этого нет».
Новий керівник підприємства називає це не репресіями, а наведенням порядку. Мовляв, із того часу, як на лінії ввели контроль, прибутки виросли на 20%. Тож додатково вдалося заробити 300 тисяч гривень. Каже: звільнилися ті, хто побоявся відповідальності за махінації.

Віталій Дядченко, в.о. директора КП «Черкасиелектротранс»: «Эти люди уволились не из-за того, что их уволили, а после актов проверки контролерами. Почему он взял талончик, а потом опять его продал? Это все можно подвести под статью».
У профспілчан своє пояснення зростання прибутків підприємства за останній місяць. Говорять: це за рахунок недоплати людям за виконану роботу. Виручка ж зросла через причини, не залежні від самих тролейбусників.
Лідія Бут, заступник голови профспілкового комітету КП «Черкасиелектротранс»: «В святи с ремонтом коллектора, мы ездили не по улице Энгельса, а по улице Смелянской. Вот я лично работала по 7-ке. У меня выручка была, вместо 11 тысяч за июль, 5 тысяч. Естественно, мы когда с августа выехали по Энгельса, то пассажиры к нам вернулись».
Члени профкому стверджують, що директор підприємства не хоче йти на компроміс із колективом. Останнім часом погіршилися умови праці. Особливо дошкуляє закриття їдальні.
Лідія Бут, заступник голови профспілкового комітету КП «Черкасиелектротранс»: «Мы даже провели анкетирование людей. Спрашивали, надо или не надо столовую. Никто на это не обращает внимание. Вот сказали, что убыточная столовая, экономим, убираем, а вы ходите голодные, берите с собой бутерброды и в троллейбусе жуйте их в антисанитарных условиях».
Натомість Віталій Дядченко стверджує, що намагається навести хоч якийсь лад на підприємстві та припинити корупційні прояви.
Віталій Дядченко, в.о. директора КП «Черкасиелектротранс»: «Это не нравится членам профкома, потому что именно члены профкома составляют здесь некую элиту. У них самые лучшие рейсы, графики с переработками, они работают в парах на самих прибыльных маршрутах. Соответственно, уровень махинаций на этих маршрутах самый высокий».
Профком тролейбусного підприємства вже поскаржився на в.о. директора до прокуратури та державної інспекції праці. А Віталій Дядченко стверджує, що домовляється із обласною владою про сприяння у вирішенні питання із заборгованістю. Хто правий, а хто винний у цій ситуації, мають з’ясувати компетентні органи. А поки що страждають і пасажири: кількість тролейбусів на лініях скоротилася на 30%, а обслуговують їх злі та невдоволені життям тролейбусники.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version