Хоч не пишно, та затишно – це не про них. Голови комітетів самоорганізації населення Черкас приводять прийом громадян у напіваварійних будівлях. Гроші на ремонт приміщень і проведення комунікацій міська влада виділила майже півроку тому. Але голови КСНів їх не отримали й досі. Затримка, запевняють у міськвиконкомі, за держказначейством.
Голова КСНу Дмитро Іванашко запрошує до своєї приймальні. Але назвати цю убогу кімнату таким гучним словом язик не повертається. Тут дірки у стелі та потріскана підлога. Заливає дощем. А той стікає знадвору просто в кабінет прийому громадян. У таких умовах голова комітету самоорганізації населення приймає людей із березня. Владці, розповідає чоловік, грошей на ремонт приміщення дали. Але поки що лише на папері.
Дмитро Іванашко, голова КСН «Яблуневий»: «Кошти виділено сесією півроку тому. Але спершу вони готували проект. Потім якісь дозволи. А зараз кажуть, що грошей немає».
Тетяна Глинська, в.о. начальника відділу підтримки громадянського суспільства МВК: «Загальна сума, яка виділена цього року з бюджету на систему КСН, складає 1 млн. 185 тис. грн.».
Частину з них, запевняє чиновниця, витратять на ремонт таких аварійних приміщень, як КСН «Яблуневий». Але коли надійдуть кошти – сказати не береться. Проектну документацію, мовляв, здали давно. Тепер слово за держказначейством. Як варіант, Тетяна Іванівна пропонує комітету самоорганізації жити за рахунок грантів. І апелює до досвіду колег з Івано-Франківська.
Тетяна Глинська, в.о. начальника відділу підтримки громадянського суспільства МВК: «Ніхто не забороняє голові КСН і його членам брати участь у грантових програмах. Івано-Франківська область теж налічує велику кількість КСН, які жодної копійки не беруть із міського бюджету».
Те, що бюджет не гумовий, у комітеті самоорганізації розуміють. Але просять грошей бодай на елементарні блага – електрику та опалення. Без останнього вже звик Віктор Вікторович. Чоловік уже не перший рік працює на співорендарів приміщення. Від холоду рятується обігрівачами.
Сусідам по приміщенню Віктор Вікторович може лише поспівчувати. Бо з острахом згадує про зимові морози. Та хоч на вулиці ще не мінус, КСНівці вже замерзають у своїй громадській приймальні.
Дмитро Іванашко, голова КСН «Яблуневий»: «Тут температура нижча, аніж на вулиці. Ми туди часом ходимо грітися».
Пережити руїни в кабінеті і відсутність меблів можна, каже член КСНу Віктор Шульга. Але ж у планах були ще й дитячі гуртки на базі комітету.
Віктор Шульга, член КСН «Яблуневий»: «Заняття повинні були початися тут ще у вересні. До того часу нам обіцяли владці, що хоча б електрика тут буде».
Та поки що, бідкається чоловік, дітей запрошувати нікуди. Тут самим би ніч простояти та день протриматися.
Олена Берестенко, кореспондент: «Ось у цій кімнаті, за задумом керівництва КСН, мали б облаштувати дитячий гурток. Але нині тут холодно, темно, сиро та відчувається стійкий запах цвілі».
Нею змушені дихати черкасці, які звертаються до Дмитра Іванашка по довідки. А перелік потрібних черкасцям документів таки чималенький. Це і довідки про склад сімї, і довіреності на отримання коштів у банку, і довідки на субсидії… Усіх відвідувачів, каже голова КСН, намагаються приймати за дня, поки на вулиці світло.
Дмитро Іванашко, голова КСН «Яблуневий»: «У них просто відвисають щелепи. І питають: як ви тут узагалі можете працювати?».