Черкаські каштани занедужали. Більше 4 тисяч дерев пошкодила небезпечна комаха – мінуюча міль. Екологічні служби міста вже б’ють на сполох. Утім, як виявилось, запізно. Влітку чи восени рятувати дерева не раціонально. Усі заходи по боротьбі із міллю необхідно проводити у вегетаційний період – ранньою весною. Цього року екологи планують лише збирати опале листя, вивозити за межі міста та утилізовувати. А вже 2010-го розпочнуть активну війну з комахою-паразитом. Для цього в міста є нова екологічна програма та 3 стратегічні плани. Більше про них – у сюжеті Юлії Кропиви.
За вікном – каштан, на підвіконні – кімнатна квітка. На обох рослинах уражені листки. Менеджер Ірина Бужкевич непокоїться, що через комах її улюблені рослини загинуть. Про страшну напасть, яка охопила все місто, менеджер дізналася з газет. Тепер жінка переконана: зелені насадження необхідно рятувати.
Ірина Бужкевич, менеджер: «Протягом липня-серпня ситуація стає ще гіршою. Міль перебралась до мене в офіс і осіла на кімнатних ківітках. Я не впевнена, але, можливо, це одна й та ж комаха».
Екологи заперечують. Мінуюча міль поширюється лише на каштани та клени. Утім, це не тішить захисників рослин. У місті ця небезпечна гусінь вже вразила дерева на всьому Проспекті Хіміків і половині бульвару Шевченка.
Начальник відділу екології Володимир Гусаченко відзначає великий потенціал шкідника. Мінуюча міль добре переносить морози і швидко