В аграріїв розпочинається напружений період. На Черкащині стартує посівна кампанія. Цьогоріч весняно-польові роботи ускладнені через низку причин. Головна – надлишок вологи. До природних перешкод додається відсутність бюджету, а на Черкащині – ще й керівництва. Що й коли посіємо – з’ясовувала Ольга Скорик.
Посіви перезимували не кращим чином. На Лівобережжі двадцять п’ять відсотків озимої виходить в ослабленому стані. Через надмір вологи поживні речовини, внесені з осені, пішли в грунт. Тепер посіви потребують терміново порятунку.
Володимир Лук’янець, голова Асоціації з розвитку і збереження сільгосптериторій Черкащини, директор ДП «Златодар»: «Сьогодні терміново потрібно будь-якими методами треба підживлювати озимі, особливо ослаблені. Я сьогодні об’їжджав дивився поля. Є поля, які вже мають жовтизну».
За кілька днів на Черкащині стартує й посівна кампанія. Вона розпочнеться з Уманщини і по мірі підсихання полів посівні роботи розпочнуть і аграрії Лівобережжя. За словами Володимира Лук’янця, цьогорічна кампанія ускладнена не лише погодними умовами.
Володимир Лук’янець, голова Асоціації з розвитку і збереження сільгосптериторій Черкащини, директор ДП «Златодар»: «670 гривень га колись будуть, а посівна вже сьогодні. Так, раніше 100-150 грн. завжди давали під озимі, сьогодні ні копійки з держави ніхто не дає».
Кредити для аграріїв тема теж болюча. Лише два-три банки готові кредитувати АПК. Утім, немає жодних гарантій, що держава компенсує відсотки по кредитах. На думку Лук’янця, не проходять безслідно для посівної і кадрові ротації. Область й досі без губернатора, а керівництво в очікуванні – на валізах.