додому Новини на ВІККА ВіККА-новини «Інтерни» по-черкаськи

«Інтерни» по-черкаськи

0

«Ви залишаєтесь на нічне чергування!». Цю відому фразу кіношного доктора Бикова черкаським інтернам чути не доводиться. Такий вид покарання в українській медицині не передбачений, та й, здебільшого, вони на нього не заслуговують. У черкаських медзакладах проходять практику 48 інтернів. Найбільше їх цього року прийняли до себе Другий пологовий будинок, Дитяча міська лікарня та заклад швидкої медичної допомоги. Популярністю в лікарів-початківців користуються такі спеціальності – «стоматологія», «гінекологія», «хірургія» та «педіатрія». Чи схожі черкаські інтерни на героїв однойменного серіалу, знає Юлія Доброскок.

Дитяча міська лікарня — постійна база для проходження інтернатури. Цього року в ній здобувають практику дев’ятеро інтернів.
Керівник черкаських медиків-інтернів Микола Коваль – повна протилежність головному герою серіалу «Інтерни» доктору Бикову. На відміну від нього, місцевий док своїх молодих колег не лише поважає й цінує, але й покладає на них чималі надії.
Микола Коваль, керівник інтернатури: «Вони хочуть знати. Хочеться вірити, що вони всі стануть хорошими спеціалістами».
Більшість інтернів тут практикуються за напрямом «педіатрія». Черкаська дитяча лікарня, зізнаються майбутні ескулапи, – найкращий навчальний майданчик. А тутешні лікарі-практики – ідеальні педагоги.
Андрій Жуга, лікар-інтерн: «Не было еще такого случая, когда мне не подсказали и не дали дельный совет».

У медзакладі інтерни виконують половину робочого навантаження штатних лікарів.
Андрій Жуга, лікар-інтерн: «Да, я умею делать практически все».
Та поки що більшість лікарів-початківців без допомоги старших колег не обходиться. Аби поставити правильний діагноз, їм весь час доводиться повторювати вивчений матеріал.
Наталія Мовчан, лікар-інтерн: «Я прихожу додому, відкриваю книжки, читаю заново. Дивлюсь аналізи, норми».
Микола Коваль, так само як «інтернівський» Биков, постійно перевіряє та контролює своїх вихованців.
Черкаські інтерни розумні та такі ж веселі, як герої однойменного серіалу. Утім на хороших інтернів, таких як нині, щастить не завжди, говорить Микола Коваль. Бувають такі, приміром, як кіношний інтерн Лобанов. Проходять медпрактику — лише для «галочки». А ось сумлінних і перспективних серед інтернів помічають відразу. Їм пропонують постійну роботу. Утім бажання далі залишатись у лікарні виявляють одиниці.
Микола Коваль, керівник інтернатури: «Були такі інтерни, яких ми запрошуємо, даємо їм рекомендації. Вони самі хочуть».
Причину небажання працювати в державних медзакладах пояснює головний медик Черкас Олег Стадник.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «Майже 2/3 – це ті, що вчаться за контрактом, а не за держзамовленням. Це означає, що вони повністю оплачують своє навчання, інтернатуру та мають право вільного вибору місця працевлаштування».
Тих же, хто вчиться за держзамовленням, здебільшого, направляють у район.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «Левова частка тих, хто вчиться на держзамовленні, повинні йти працювати в сільську місцевість».
Нині в черкаських медзакладах практикуються 48 інтернів. Як показує досвід, із них залишаться працювати не більше десятка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version