додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Інтернет – сільським бібліотекам

Інтернет – сільським бібліотекам

0

Читачі Чорнобаївщини вже користуються всесвітнім павутинням. Таку можливість їм надав Усеукраїнський проект «Бібліоміст». Його підтримує Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів, Агентство США з міжнародного розвитку, Міністерство культури та туризму України та Фундація Білла і Мелінди Гейтс. Упродовж року цей проект забезпечує українські заклади комп’ютерною технікою. Утім, отримують її лише ті, які забезпечують належні умови для встановлення.

Ірина Матвєєва, координатор програми «Бібліоміст» IREX: «Ми шукаємо і бібліотеки, і громади, які мають ідеї, які ініціативні, де ми бачимо бажання влади інвестувати».
Саме такою активною виявилася громада села Мала Бурімка Чорнобаївського району. Переможців за допомогою нового обладнання через скайп вітає директор програми.
Матей Новак, директор програми «Бібліоміст» IREX: «Вітаю Малу Бурімку».
Тут працювали кілька років, щоб стати учасниками програми «Бібліоміст». Зробили капремонт приміщення, знайшли гроші на абонплату, заґратували вікна та двері.
Валерій Герасименко, голова Малобурімської сільської ради: «Упродовж 2 років ми освоїли майже 40 тисяч гривень, нам допомагали спонсори. Це потрібна справа, особливо для тих, у кого родичі далеко, для молоді, для загального розвитку».

Загалом 8 закладів бібліотечної системи району отримали все необхідне для користування інтернетом: комп’ютери, сканери, принтери, програмне забезпечення. Місцева молодь радіє: нарешті вчитися стане легше.
Карина Троян, учениця 11 класу: «Можу знайти потрібний реферат і покращити свої оцінки».
А ось завідувачці сільської бібліотеки складніше: 38 років жінка пропрацювала серед книжок і стелажів. Тепер вчиться отримувати інформацію з інтернету та опановує скайп-спілкування.
Ганна Телюк, завідувачка бібліотеки, с. Мала Бурімка: «Побула на курсах, то я сама тепер можу виходити в інтернет, але не дуже розумію».
До 2013 року проект «Бібліоміст» планує «озброїти» технікою для інтернет-зв’язку півтори тисячі українських бібліотек. Мета одна – перетворити читальні на сучасні культурно-освітні та інформаційні центри.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version