Грози-загрози

0

Кількатижневі грозові зливи локального характеру завдали клопотів Черкащині. Та, на щастя, обійшлося без людських жертв. Натомість в Україні від ураження блискавкою тільки цьогоріч вже загинуло семеро осіб. Найчастіше трагедії трапляються через людську необачність та необізнаність. Що треба знати, аби вберегтися від природного струму і не стати жертвою блискавки. Поради фахівців збирала Ольга Скорик.

Погода стає все більш « вередливою». Тут тобі сонце, а вже за кілька хвилин – злива. Та ще й з грозою. Спрогнозувати де тебе застане негода – важко. Еменесники точно знають, як правильно діяти в грозу, аби не стати жертвою природного струму.
Костянтин Проценко, помічник начальника ГУМНС України в Черкаській області: «Якщо гроза застала вас десь в полі, то треба дотримуватись таких правил: не треба бігти ні в якому разі, не можна пересуватися на велосипеді, верхи на конях. Треба навпаки знайти якомога нижчу місцевість, присісти і обхопити себе руками, прижатись до колін і таким чином переждати грозу».
Але ні сідати, ні лягати на землю не можна, як і ховатись під поодинокими деревами. Просто наполягають рятівники. Найчастіше небесний вогонь влучає в багаті на сік дуб, тополю, вербу та хвойні породи. Блискавку притягують вода та метал, які є провідниками електричного струму.

Костянтин Проценко, помічник начальника ГУМНС України в Черкаській області: «Якщо вас група, то треба розосередитись для того, щоб блискавка не влучила в цю групу. Необхідно позбутися усіх металевих речей. На час грози їх треба зібрати і подалі від себе покласти, потім заберете. Обов’язково вимкнути мобільний телефон. Не треба ховатися в наметах, якщо ці намети знаходяться в рідколіссі».
Якщо у негоду ви опинилися посеред водойми на човні, то не потрібно поспішати до берега. Це найперша порада працівників МНС. Краще заспокоїтись і перечекати грозу. При цьому весла слід витягти з води та покласти у човен. Під час блискавки і вудки в руках тримати не варто. Проте і жертв блискавки можна врятувати. Головне відразу викликати швидку та МНС. А до їхнього приїзду надавати екстрену медичну допомогу – непрямий масаж серця і штучну вентиляцію легень.
Олександр Павленко, лікар-кардіолог станції швидкої медичної допомоги м. Черкас: «Запрокидывается голова, используя подручные средства, и освобождается ротовая полость. Делается ревизия ротовой полости с целью извлечь рвотные массы и предметы. В момент один человек, или вдвоем, если находятся, производит наружный массаж сердца. Руки укладываются одна ладонь на другую на нижнюю треть часть грудины, проводится компрессия. Дыхания 2 в минуту и 30 нажатий-компрессий на грудную клетку. Грудная клетка должна прогибаться на расстоянии 4-6см. до позвоночника».
Повітря краще вдихати «рот в рот», міцно притулившись до вуст та затиснувши при цьому ніс потерпілого рукою., стверджують лікарі. Так, в ураженої люди більше шансів на порятунок. Нереанімаційні методи лиш відбирають час. Це втрата дорогоцінного часу.
Любов Стороженко, старший лікар зміни вищої категорії медицини невідкладних станів СШМД: «Єсть такий народний метод, як після враження блискавкою, закопувати в землю. Це ми похоронимо людину – це 100%. Про це навіть мови не повинно йти. Допомагати повинні всі хто може і знає як».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version