Громадські активісти забракували півтори сотні рекламних щитів у Черкасах. Рейд провела робоча група новоствореної комісії з обстеження стану білбордів. Її створили при управлінні міської інспекції. Все – аби запобігти нещасним випадкам. Нагадаю, на початку грудня у середмісті рекламний щит звалився на голови десятьом черкащанам. Частина людей із переломами та забоями втрапили на лікарняні ліжка. Після нечуваної для Черкас події на перевірку білбордів у міській раді закликали приєднатися активістів. Який діагноз поставила бордам робоча група – далі у сюжеті.
Вадим Комаров, житель м. Черкаси: "У даному випадку ми маємо уже геть відкручений один болт, другий попустився".
Напіввідкручені гайки та висіння площини над пішохідною зоною. Черкащанин Вадим Комаров показує дефекти цього рекламного щита. Цей борд хоч і стоїть, та уже давно потребує ремонту. Бо як за нього не взятися, то наслідки можуть бути плачевними.
Вадим Комаров, житель м. Черкаси: "Зараз випаде один болт. Потім другий. А при сильному пориву вітру може зрізати інші. І його просто або розверне, або він упаде просто".
Нині активіст Вадим Комаров обстежує білборди самостійно. Трохи пізніше до нього мають під’їхати ще двоє членів робочої групи. За день вони оглядають з півсотні рекламних щитів. У місті їх близько п’яти сотень. Окрім зовнішнього технічного стану та місця розташування, рекламні щити перевіряють і на приєднання до електромережі. Так, запевняє Вадим Комаров, з більше двохсот обстежених щитів, лише один мав прилад обліку на світло. Та це порушення – дрібниця у порівнянні із майже відірваним листом цього білборду.
Вадим Комаров, житель м. Черкаси: "Лист ходить більше метра. При гарному вітрі він буде закручуватися далі. Відірве, попаде на дроти. Там струм, буде замикання. Або когось поріже".
Про остаточні результати перевірки рекламних щитів говорити ще зарано. Бо півміста робоча група ще не обійшла. Та висновки уже невтішні.
Вадим Комаров, житель м. Черкаси: "Десь півтори сотні носіїв треба зняти у категоричній формі через їхній технічний стан. Інші перенести у більш спокійну зону".
На рейд з перевіркою громадські активісти вийшли під патронатом міської інспекції. Бо, говорять у міськраді, громадськість сама має вирішувати, які білборди слід ліквідувати. Робоча група має оприлюднити результати до 20 січня.
Олександр Давиденко, начальник управління міської інспекції ЧМР: "Озвучаться усі акти, покажуться усі слайди, які поназнімали. Буде сформовано 4 списки. Це усе ляже на стіл міському голові, ляже на стіл членам виконкому. І тільки виконавчий комітет приймає відповідні рішення: або демонтувати, або переставити, або закопати, або дати дозвіл".
Попереду у активістів ще триста неперевірених бордів. Їх черкащани по місту обійдуть пішки.
Вадим Комаров, житель м. Черкаси: "Ми маємо надію, що щось зміниться. Якщо це не зміниться, то я взагалі не буду займатися такими питаннями".