додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Городище оговтується від аварії на залізниці, що сталася ще у серпні

Городище оговтується від аварії на залізниці, що сталася ще у серпні

0

Попелище замість шести будинків, залиті мастилом колодязі та городи. Такими були наслідки страшної залізничної аварії у Городищі. Нагадаю, з півроку тому там зійшли із рейок і загорілися цистерни із нафтопродуктами. Чи оговталося Городище після того лиха інспектував голова ОДА Юрій Ткаченко. У Городищі побувала й Ірина Головка.

Стовпи чорного диму та згарище навколо. Це відео майже піврічної давнини. Тоді на залізниці у Городищі зійшли з рейок 20 цистерн із мазутом. Половина із з них ще й загорілися. Надзвичайники кажуть: на ліквідацію аварії кинули усі сили та засоби Городища. Допомагали ще й колеги із сусідніх населених пунктів. Стихію, пригадують, зупиняли протягом трьох годин.

В’ячеслав Гончар, заступник начальника управління ДСНС: "Основне проблемне питання – це те, що почали горіти житлові будинки. І проблемне питання це було утримати, не дати розповсюдження вогню. І максимально загасити пожежу і не дати розповсюдженню вогню на житлові будинки. Друге проблемне питання було – це вилив нафти, який тут також розповсюджувався, тут була вирита канава, зроблений дренаж, куди було направлено цю сиру нафту".

Проте тоді у полум’яних ріках мастила згоріли вщент шість хат та СТО. Знищено було й увесь урожай та живність. Досьє Місцевий житель Олександр пригадує: від його хати залишився лише фундамент.

Олександр Хуртак, погорілець: "Десь годин о 6 жінка побачила, що вікно червоне. А горіли уже курятники. Там бройлери, кури були. Горіло. Шифер почав уже стріляти. І нас розбудив. І шо ж . Машина була не на ходу, схватив документи, сів на машину і в ту сторону церкви доїхав".

Тепер, каже чоловік, хату відбудували. Усі витрати, як і обіцяли, узяли на себе залізничники.

Сергій Марищенко, головний інженер Шевченківської дирекції залізничних перевезень: "Усі наслідки транспортної події, яка сталася 22 серпня по відновленню інфраструктури, залізниці, колії, контактна мережа, рухомий склад, а також ті будівлі, які постраждали від події були відновлені за рахунок "Укрзалізниці". Затрати склали з урахуванням втраченого вантажу більше 24 мільйонів".

Тепер вже обласні владці шукатимуть гроші на водогін для тутешніх. Бо нафта, переповідають люди, потрапила у колодязі. Роботу ж надзвичайників хвалять. Високу оцінку їхній злагодженості й оперативності поставили члени Регіональної комісії з надзвичайних ситуацій. Зараз саме проводять перевірку служб цивільного захисту на готовність до надзвичайних ситуацій. Обласний очільник переконаний: городищенські рятувальники свій іспит склали "на відмінно" ще у серпні.

Юрій Ткаченко, голова ОДА: "Важливо, щоб у кожному районі, кожному закладі, на кожному підприємстві були проведені відповідні заходи по цій ситуації, яка оповіщена – підвищена готовності. І тому ми зараз робимо усе можливе не для галочки, а реального навчання. Визначити недоліки, якщо у нас є захисні споруди, то вони повинні бути готові до НС".

Ірина Головка, кореспондент: "Ось тут на цьому місці 5 місяців тому вигоріло усе дотла. Сьогодні ж усе відновлено. І надзвичайники говорять, вони готові до будь-якої надзвичайної ситуації"

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version