додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Газифікація сіл Черкащини триває

Газифікація сіл Черкащини триває

0

Справжнім святом для жителів села Степанці, що на Канівщині, стало 23 вересня нинішнього року. Цього дня в домівках селян запалав довгоочікуваний блакитний вогник. Довгих 5 років степанівчани мріяли про це благо цивілізації. Державні програми газифікації сіл оминали Степанці. Люди намагалися власними силами провести газ у своє село, та не витримали фінансового навантаження. І коли селяни практично втратили надію на вирішення цієї проблеми, їхня мрія здійснилася. Радість степанівчан розділила знімальна група ВІККА-НОВИН.

Зранку в селі Степанці Канівського району панує святковий настрій. У розпал робочого дня місцеві жителі стягуються до сільського клубу. Так степанівчани зустрічають блакитний вогник.
Олексій Гика, голова Канівської РДА: «Мені приємно доповісти, що ця проблема вирішена. Довгоочікуваний блакитний вогник запалає у ваших оселях».
Газифікації Степанці чекали довго.
Віра Ласкава, сільський голова с. Степанці: «Це дуже довгоочікувана подія. Село чекало більше трьох років, бо роботи були виконані на 95 %. А в нас оця паперова перипетія».
У селі Степанці майже 3 тисячі жителів. Третина з них – пенсіонери. Кілька останніх років люди жили надією, що врешті-решт газифікація таки дійде до їхнього села. Не надто сподіваючись на державну допомогу, селяни вклали чимало власних коштів, аби прискорити цей процес. Нарешті їхня мрія стала збулася.

Газифікацію Степанців проводитимуть у дві черги. І вже за два місяці, говорить сільський голова Віра Ласкава, блакитний вогник з’явиться у всьому селі.
Віра Ласкава, сільський голова с. Степанці: «Сьогодні проводиться буквально 10, відзавтра починають підключати всі. Десь 260 осель готові до підключення газу».
Після офіційних промов – довгоочікувана мить. Перший блакитний вогник запалав в оселі старожилів – учасників бойових дій Петра та Олександри Прантів. Щоб почастувати гостей, господиня засмажила першу яєчню на своїй газовій плиті.
Нині газифікація сіл на Черкащині – проблемне питання. Жителі майже трьохсот населених пунктів області і досі користуються старим дідівським методом – дровами.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Найбільш проблемними залишаються такі райони, як Кам’янський, Драбівський, Уманський. Там теж багато сіл. І нам залишається газифікувати майже половину сіл».
До початку опалювального сезону в області газифікують ще 15 сіл. До кінця цього року газ може з’явитися ще й у тих населених пунктах, де є висока будівельна готовність. Їхній перелік нині перебуває на розгляді в Кабміні. За умови державного фінансування, жителі цих сіл також зможуть отримати блакитний вогник у свої оселі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version